Yolcu Otobüsü Devrildi Çok Sayıda Yaralı Var

Erzincan Sivas karayolu üzerinde bir yolcu otobüsü devrildi. Erzincan Sivas karayolu üzerinde yaşanan bu kaza neden oldu? Gerçekleşen bu kazada kaç kişi yaralandı? Ölen yolcular var mı? Yolcular kaza ile ilgili ne söylediler? Detaylar haberimizde.

Yolcu Otobüsü Devrildi Çok Sayıda Yaralı Var
04 Ocak 2020 - 11:01

Uzun süredir yağmayan kar yüzünü gösterdi. Kar yağışıyla birlikte de kazalar kaçınılmaz oluyor. Son olarak kar yağışı nedeniyle Erzincan Sivas karayolunda bir kaza gerçekleşti. Erzincan Sivas karayolunda gerçekleşen kazanın sebebi ise kaygan olan yollar. Ağrı’dan İzmir’e giden yolcu otobüsünün şoförü kar yağışı sebebiyle aşırı kaygan olan yolda direksiyon hakimiyetini kaybederek şarampole yuvarlandı.

Erzincan Sivas karayolu Refahiye ilçesinde olan kaza sonucu 16 kişi yaralandı. Kazanın ardından olay yerine sağlık ekipleri ve polis intikal etti. Kaza nedeniyle yaralanan 16 kişi çevrede bulunan çeşitli hastanelere kaldırıldılar.

ÇOK ANİ OLDU NASIL OLDUĞUNU ANLAYAMADIK

Yolcu otobüsünde bulunan yolcular çok korktuklarını ve kazanın aniden gerçekleştiğini söyleyerek şöyle açıklamada bulundular;  Refahiye yakınlarında hava karlıydı. Birden otobüs sağa kaydı, bariyere vurdu, yan yattı. Sol taraftaki yolcular, sağdakilerin üzerine düştü.


Altta kalanları çıkarmaya çalıştık. Bizi çıkardılar, biraz yaralı vardı. Nasıl olduğunu anlayamadık, çok ani oldu. İfadelerini kullandılar. Erzincan Sivas karayolu üzerinde kaygan olan yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden otobüs şoförü şarampole yuvarlandı. 16 kişinin yaralandığı kazada ölen yok.
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum