Yıldız Kenter'in Ölümü Mahsun Kırmızıgül'ü Kahretti

Mahsun Kırmızıgül Yıldız Kenter'in ölüm haberini duyunca ne yaptı? Mahsun Kırmızıgül Yıldız Kenter'e duygularını nasıl paylaştı? Mahsun Kırmızıgül neden göz yaşlarına neden hakim olamadı?

Yıldız Kenter'in Ölümü Mahsun Kırmızıgül'ü Kahretti
19 Kasım 2019 - 07:21

Yıldız Kenter önceki gün yoğun bakıma alınmıştı. 91 yaşındaki usta isim akciğer rahatsızlığı nedeniyle dün akşam saatlerinde vefat etti. Yıldız Kenter’in ölüm haberini aldıktan sonra hastaneye giden başsağlığı için giden Mahsun Kırmızıgül gözyaşlarına engel olamadı. Yıldız Kenter için Mahsun Kırmızıgül duygularını şöyle anlattı;

Çok üzgünüm, ben ailesinin, hem sanat dünyasında tiyatro dünyasına, sinema dünyasının herkesin başı sağ olsun. Çok değerli bir hocayı kaybettik, hocaların hocasını kaybettik. Dedikten sonra gözyaşlarını tutamadı. Ardından bunu ilk kez burada açıklıyorum diyerek konuşmasına devam ederek şöyle söyledi;

Eğer Beyaz Melek Varsa Onun Sayesinde 

Benim hayatımda apayrı yeri var. Eğer Beyaz Melek varsa, orada yönetmenlik yaptıysam ben ona borçluyum. Benim o filmi çekmem gerektiğini bana Yıldız Hoca söylemişti. Bunu da ilk kez söylüyorum. Setin ilk gününde, sahnenin ilk planı için hazırlıklar yapıldıktan son motor diyeceğim zaman 'Bir saniye canikom' dedi.
Mahsun Kırmızıgül Beyez Melek adlı sinema filmini Yıldız Ketmen’e borçlu olduğunu ve eğer Yıldız Kenter  olmasaydı o filmi ben çekemezdim diyerek konuşmasına şöyle devam etti; Biz hepimiz Gazanfer Özcan Nejat Uygur, Erol Günaydın ve çıkıp şunu söyledi, 'Sen hepimizin hocasısın. Biz sana inanıyor, güveniyoruz' dediler. İlk kez film çeken birisi için bu çok önemliydi. Çünkü gerçekten büyük bir set, ilk kez film çekeceğim.

Bana söylediği o sözle, ekibin bütün oyuncularına o set bitene kadar görmeliydiniz. Birçok dizi ve film setinde bulundum ama Beyaz Melek'in seti beni gerçekten çok anlamlı, bir o kadar farklıydı. Herkesin başı sağ olsun ifadelerini kullandı.

Beyaz Melek adlı sinema filmi için Mahsun Kırmızıgül ilk defa bir film çekeceğini ve Yıldız Kenter'in kendisine çok yardımcı olduğunu dile getirerek duygularını ifade etti.
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum