Yeşilçam'ın Unutulmaz İz Bırakan Filmleri

Yeşilçam Türk sinemasında oynayan usta isimlerin canlandırdığı filmlerin isimleri nelerdir? Bu filmler nasıl iz bıraktı hayatımızda? Haberimizde.

Yeşilçam'ın Unutulmaz İz Bırakan Filmleri
02 Ekim 2019 - 22:08 - Güncelleme: 03 Ekim 2019 - 11:39

Yeşilçam Türk sineması filmleri hala günümüzde severek beğenilerek izleniyor. Kemal Sunal deyince insanın aklına gülmek gelir. Hulusi Kentmen deyince tatlı ama sert mizaç gelir akla.

 Adile Naşit Anne rolüyle çıktı karşımıza. Kısacası hepsi birbirinden farklı bir iz bıraktı hayatımıza. Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Ayşen Gruda, Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Halit Akçatepe Emel Sayın gibi usta isimlerin filmi hala severek izleniyor. İz bırakan bu filmler hayatımıza farklı renkler kattı. Bu filmlerden en çok beğenilen ve sevilen filmlerden bazıları şöyle; Neşeli Günler, Selvi Boylum Al Yazmalım, Kibar Feyzo, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Züğürt Ağa, Mavi Boncuk, Ah Nerede, Türk sinemasına can veren bu isimlerin (foto galeri)  filmlerini sizler için Muzurca.com ekibi olarak sizler için haberimizde derledik.

Ah NeredeDünyayı Kurtaran AdamSelvi Boylum Al YazmalımGülen GözlerTosun Paşa


Mavi BoncukKibar FeyzoKöyden İndim Şehire


Sultan Turist Ömer Uzay Yolunda Gelinlik KızlarTürk sinemasının usta isimlerin oynadığı filmler hafızalara kazındı.Her yayınlandığında izlenmeye doyulmayan bu unutulmaz filmler unutulacağa benzemiyor. 

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum