Yeni Trend Olan Konjak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Japonya'da yetiştirilen 'konjak' kök sebzesi, son yıllarda dünya çapında tanınmaya başladı. Lif bakımından oldukça zengin olan bu bitki hem kalorisiz, hem de sağlığa çok faydalı.

Yeni Trend Olan Konjak Nedir? Nasıl Kullanılır?
24 Eylül 2019 - 14:48

Yükselen sağlıklı yeme trendi ile beraber konjak da her geçen gün popülaritesini arttırıyor.

Konjak Nedir?Konjac Konjak kökünden elde edilen sıfır kalori içeren lifli tatlı bir bitkidir. Konjac soğuk su veya süt içerisine karıştırılarak içilmektedir.

Mideniz de şişerek orijinal hacminin yaklaşık on yedi katı kadar genişlemektedir. İştahınızı keser ve tokluk hissi vererek öğünleriniz de porsiyonlarınızın küçülmesini sağlamaktadır.


 

Konjac probiyotik beslenmenize yardımcı olur ve kilo alma riskinizi düşürerek yağ yakımızı hızlandırır. Vücudunuzun ihtiyacı olan vitamini karşılayarak sağlıklı bir şekilde fit bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.
 
Konjac bu günler de popüler hale gelen Gastrogen bitkisel ürünün ana maddesi olan glucomannan bitkisinden oluşmaktadır. Gastrogen bitkisel ürünün ana maddesi olan konjac ile sağlıklı bir şekil de kilo vererek vücudunuzun hak ettiği görünüme kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 
Konjak tamamen bitkisel ve doğal içeriği ile metabolizmanızı hızlandırır , kan şekerinizi düzenler , tokluk hissi verir , yağ yakımınızı kolaylaştırır ödem ve toksin atmanızı sağlar.
 
Konjac Kolesterolünüzü düzenler; Konjac içerisin deki Glucomannan lifli yapısı sayesin de Koleterol kanda ki yağ oranını azaltarak kolesterolünüzün dengelenmesin de yardımcı olmaktadır.
 
Kabızlık ; Konjac Bitkisel ürün içerisin de bulunan Glucomannan bitki özleri kabızlık problemlerin de kabızlığı ortadan kaldırarak yardımcı olmaktadır.
 
Obezite ; Glucomannan bitki özledi vücudunuzun aldığı fazla kalori miktarını midenize tokluk hissi vererek azaltmaktadır. Obezite sorunu yaşayan kişiler Konjac sayesin de tokluk hissi yaşayarak porsiyonlarının küçülmesine etkilidir. Ayrıca Glucomannan bitki özlerinden oluşan konjak mideniz de katılaşarak gün içerisin de vücudunuzun ihtiyacı olan yeterli miktar da besin tüketmenizi sağlayacak ve yağ yakımızı kolaylaştıracaktır.
 
Diyabet ; Glucomannan bitki özü olan Konjak lifi sıfır kaloridir. Kan şekeri seviyenizi doğal oalrak dengeler ve düzenlemektedir.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum