Yaz Tatili Olmayacak Mı? Yaz Tatili İptal Mi Oldu?  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı 

Korona virüs salgın hastalık nedeniyle okullar Mart ayı içinde ara vermişti. Okulların açılması 30 Nisan tarihine kadar ertelenmişti. TBMM'ye giden karar nedeniyle okullar yaz tatilinde mi açılacak? 2020 yaz tatili olmayacak mı? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılıp açılmayacağına dair sosyal medya hesabı üzerinden ne paylaştı?

Yaz Tatili Olmayacak Mı? Yaz Tatili İptal Mi Oldu?  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı 
16 Nisan 2020 - 09:09

Tüm dünyayı kasıp kavuran ve her geçen gün vaka, ölüm sayısı artan korona virüsle mücadele devam ediyor. Korona virüs Türkiye'de çıktıktan kısa süre sonra bulaşmayı engellemek için Mart ayının ortasında okullar 2 hafta süreliğine tatil edilmişti.

İki haftanın ardından korona virüs salgın hastalığın daha fazla yayılma tehlikesine karşın  okulların açılma tarihi 30 Nisan olarak belirlendi. Çocuklar EBA Eğitim Bilişim Ağı aracılığı ile online eğitim alıyorlar. Televizyon ve bilgisayarlardan eğitim alan çocuklar bu sene yaz tatili olacak mı? Yaz tatili iptal mi edildi? Gibi sorular çokça sorulmaya başladı. YAZ TATİLİNİN KALKMASI SÖZ KONUSU BİLE DEĞİL 

TBMM'de kabul edilen Yükseköğretim Kurulu Kanun Teklifi'ne göre; Üniversitelerde, ilk ve orta öğretimde yaz tatilinde eğitim verilebilecek. Maddenin çıkmasının ardından yaz tatili iptal mi edildi? Yazın okullar açık mı kalacak? Soruları peşinden getirtti. TBMM'de kabul edilen telefi dersleri yazın yapılabilir, maddesinin  ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya ağı Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı;

Telafi eğitimi düzenlemesi "kısmi ve hızlandırılmış bir “telafi” sürecini tanımlamaktadır. Dönemin bütün bir şekilde tekrarı veya yaz tatilinin ortadan kalkması söz konusu bile değildir. Çocuklarımızın yaz tatilini doyasıya yaşamasını ümit ediyoruz. Notunu paylaştı. Bakan Ziya Selçuk yazın çocuklar için yaz tatili olacağını ve sadece telafi derslerinin devam edeceğini açıkladı.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum