Volkswagen Türkiye'de Kurdu Ve Otomotiv Şirketi İçin 10 Bin Personel İstihdam Edecek

Otomobil devlerinden biri olan Volkswagen Türkiye’deki merkezini açtı. Bu kurulan merkez için Volkswagen 10 bin personel istihdam edecek.

Volkswagen Türkiye'de Kurdu Ve Otomotiv Şirketi İçin 10 Bin Personel İstihdam Edecek
02 Ekim 2019 - 14:05

Kurulan otomotiv şirketinin ise sermayesi 943.5 milyon lira olarak belirlendi. Önceki günlerde Türkiye’de kurulmak üzere hazırlığı yapılan şirketin artık resmi olarak kurulduğu açıklandı.

Yeni açılacak otomotiv şirketinin yeri ise Manisa’da olacak. Otomotiv Şirketinin adı Volkswagen Türkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Volkswagen için açıklamada bulunmuştu. 

O açıklamada ise "Volkswagen'in yeni üretim otomobili için Türkiye'ye olumlu bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu tarz açıklamalarda bulundular. Manisa'da yapılacak, yöresi bile belli" ifadelerini kullanmıştı.

10 Bin Personel İstihdam Edilecek

Yeni otomotiv fabrikasını kurulacağı haberinin gelmesinden hemen sora ise bir açıklama daha geldi. Manisa’daki fabrikada çalıştırmak üzere 10 bin personel alımı yapılacağı belirtildi.


Teknik personel, mühendis, işçi, idari personel gibi kadrolara yapılacak personel alımı için yakın zamanda ilanların yayımlanması bekleniyor.

Muzurca.com


YORUMLAR

  • 0 Yorum