Vizontele Saat Kaçta? Vizontele'nin Konusu Ne? Vizontele Hangi Kanalda?

Vizontele Sinemasında Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Tarık Akan ve Erdal Tosun gibi ünlü isimler yer alıyor. Vizontele Sinemasının konusu nedir? Vizontele hangi kanada ve Saat kaçta başlayacak. Vizontele Nerede Çekildi? Vizontele oyuncuları kimlerdir?  

Vizontele Saat Kaçta? Vizontele'nin Konusu Ne? Vizontele Hangi Kanalda?
30 Mayıs 2020 - 02:03


VİZONTELE’NİN KONUSU NE? 


1974’te televizyon, ülke genelinde yeni yeni yaygınlaşmaktadır. Bu “mucizevi aletin” haberi Van’ın Gevaş ilçesine de ulaşmıştır. Lakin kimse nasıl bir şey olduğunu bilmez. Nihayet ilk televizyon girer şehre. Ahali bu kez de bölgeye sürgünle giden memurların ihmaline takılır. Alet, vericisi kurulmadığı için çalışmamaktadır. Belediye Başkanı Nazmi Bey, meseleyi Emin’e havale eder.

VİZONTELE NERDE ÇEKİLDİ?

Teknoloji meraklısı Emin, şehirde deli lakabıyla ün yapmıştır. Tamir edemediği radyo çıkmamıştır o vakte dek. Televizyon konusunda da iddialıdır. Nitekim dediğini yapar. Fakat sihirli kutu Gevaşlılara mutluluk getirmez. En büyük eğlence kaynağı, herkesin büyük ilgi gösterdiği yazlık sineması olan bir kasaba… Kasabanın deli oğlanı Emin, çevresindeki tüm insanlara her türlü işte yardım eden ve herkesin sevdiği bir adamdır. Televizyonun henüz yeni yeni Anadolu’ya yayılmaya başladığı bu dönemde köy halkı dönemin en büyük icadıyla tanışmaya hazırlanmaktadır.


VİZONTELE OYUNCULARI


Televizyona dair çeşitli beklentiler vardır. Mekanik işlerle uğraşmayı seven Emin de televizyonun nasıl bir buluş olduğunu merak etmektedir. Televizyon kasabaya gelirken, beraberinde birçok şey getirecektir... Yılmaz Erdoğan’ın gösterildiği dönemde hasılat rekorları kıran filminin başrollerinde de Erdoğan’ın yanısıra Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Tarık Akan ve Erdal Tosun gibi isimler var. 

VİZONTELE HANGİ KANADA? VİZONTELE SAAT KAÇTA?

Filmde, 70’li yıllarda yaşanan siyasi olayların ve teknolojik gelişmelerin Anadolu’nun taşrasına yansımalarını mizahi bir dille anlatan Türk Sineması Saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında yayınlancak.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum