Ünlü Kadın Yarışcı Jessi Combs 640 Kilometre Olan Hız Rekorunu Kırmaya Çalışırken Öldü

Dünyanın eh hızlı kadını olarak bilinen Jessi Combs rekor denemesi yaparken hayatını kaybetti.

Ünlü Kadın Yarışcı Jessi Combs 640 Kilometre Olan Hız Rekorunu Kırmaya Çalışırken Öldü
29 Ağustos 2019 - 18:13 - Güncelleme: 01 Eylül 2019 - 11:57

Dünyanın eh hızlı kadını olarak bilinen Jessi Combs rekor denemesi yaparken hayatını kaybetti.

Dünyada dört teker üstünde en hızlı kadını olarak tanılan ünlü yarışçı geçtiğimiz günlerde ABD'de bir rekor denemesi sonucunda hayatını kaybetti.ünlü yarışçı ABD'nin Oregon’da yer alan Alvord çölünde bir rekora imzasını atmak isterken gerçekleşen feci kazada can verdi.

Ünlü yarışçı özel olarak modifiye edilmiş ve tasarlanmış olan 52 bin beygir gücündeki jet motorlu ile özel rekor aracıyla bir kaza geçiren Jessi Combs tahlisiz bir anda gerçekleşen inanılmaz kazada hayatını kaybetti.

Araç, Türk Hava Kuvvetleri'nde de uzun yıllar kullanılan F-104 uçağından geliştirildi. Ve kanatlarını söküldüğü biliniyor.

JESSİ COMBS'U BİRAZ TANIYALIM

 
 

Jessi Combs, Rapid City, Black Hills'de doğdu. Yaşam boyu süren bir yarış arabası sürücüsü olma arzusuyla, bu korkusuz genç bayan hıza ve makinelere çok genç yaşta bir aşk buldu. Ailesi, etrafındaki her şeyi araştırdı ve off-road gibi birçok formda yarışmanın yanı sıra kendisine sağlam bir takdir kazandı.

 

 Her şeyi otomotiv için olan sevgisine ek olarak, Jessi bir sanatçıya ait ve kendi elleriyle yaratabildiği kadar zaman harcıyor. Metal işçiliğini, deri sanatını ve fotoğrafçılığını seviyor ve hayal edebileceği hemen her şeyi yapabilir. Bağımsız ve maceracı bir ruhtur, “Her şeyi en az iki kez deneyeceğim ... İlk denemeden bıkmak istemem”.  

 

Ünlü bir iç mimarlık okulu için tam bir burs kazanmış, snowboard alanında kariyer yapmak için Denver, CO'ya yerleşmeden önce Kuzey Amerika'yı gezmiştir.

 

 Bu onun fiziksel olarak beklediğinden çok daha fazla acı verdiğini ve bunun yerine gaz pedalına olan sevgisini içeren ve sanatsal yeteneklerini sergilediği bir kariyere karar verdiğini gösterdi.

 

 WyoTech'e katılmak için Çürüm / Yenileme, Şasi İmalatı, Sokak Çubuğu Kumaşı ve Döşeme / Döşeme okudu, Özel Otomotiv Fabrikası derecesinde dereceyle mezun oldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum