Tayfun Vurdu 400 Binden Fazla Kişiye Tahliye Uyarısı

Japonya'yı Faxai Tayfunu vurdu. 400 bin kişi için tahliye tavsiyesinde bulunan yerel yetkililer, bölge sakinlerini can güvenlikleri için tedbirli olmaya çağırdı.

Tayfun Vurdu 400 Binden Fazla Kişiye Tahliye Uyarısı
09 Eylül 2019 - 10:39 - Güncelleme: 09 Eylül 2019 - 10:47

Japonya'yı Faxai Tayfunu vurdu Japonyanın  Tokyo ve yakınındaki Chiba Eyaleti'nde sabah erken saatlerden itibaren etkisini gösteren şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle 930 bin hanede elektrik kesintileri yaşandı.

Kanagawa, Shizuoka ve Tokyo eyaletlerinin farklı bölgelerinde yaklaşık 400 bin kişi için tahliye tavsiyesinde bulunan yerel yetkililer, bölge sakinlerini can güvenlikleri için tedbirli olmaya çağırdı.Önceden açıklan hava tahmin raporlarına göre toplu taşımalar ve tren seferleri ikinci bir emre kadar askıya alındı Tokyo'da, milyonlarca kişi uzun süre işe ve okula ulaşım sağlayamadı.

Tokyo ve çevresindeki hava alanlarında toplam 130 uçuş iptal edilirken, hızlı tren seferleri de uzun süre gerçekleştirilemedi.

Can Kaybı Olmadı

Tayfun sabah 09.00 itibariyle etkisini yitirse de zarar gören tren hatları nedeniyle birçok tren seferi öğle saatlerine dek gerçekleştirilemedi.

İlk belirlemelere göre can kaybının yaşanmadığı tayfun nedeniyle, birçok bölgede maddi hasar meydana geldi.

Shizuoka Eyaleti'nde şiddetli rüzgar nedeniyle bazı binaların hasar gördüğü bildirilirken, polis Chiba Eyaleti'nde birçok kişinin cam kesikleri nedeniyle yerel hastanelere başvurduğunu açıkladı.

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum