Suudi Arabistan Yönetimden Umre Ve Tüm Ziyaretlere Ek Vergi Alacağını Duyurdu

Suudi Arabistan yönetiminin verdiği yeni vergi kararı ile artık umre dahil tüm ziyaretler için ek vergi alacağını duyurdu. Yeni vergi ne kadar olacak? Merak ettiğiniz bütün detaylar haberimizde...

Suudi Arabistan Yönetimden Umre Ve Tüm Ziyaretlere Ek Vergi Alacağını Duyurdu
13 Eylül 2019 - 13:03

Suudi Arabistan Hac Bakanlığı, 2020 yılında ülkeye yapılacak ziyaretler için vize alan vatandaşlardan kişi başı yaklaşık 450 TL (300 SAR) alınmasına karar verdi.

Suudi yönetimi 2020 yılı için aldığı yeni karar ile umre dahil tüm ziyaretler için ek vergi alacağını duyurdu.


Suudi Arabistan Hac Bakanlığı’nın aldığı karara göre daha önce 3 yıl içerisinde birden fazla kutsal topraklara seyahat etmek isteyenlerden alınan yaklaşık bin 300 TL (2000 SAR) bundan sonra alınmayacak.

Ancak yeni umre döneminden başlayarak kutsal toprakları ziyaret edecek herkesten kişi başı yaklaşık 450 TL (300 SAR) ek vergi alacağını söyledi.

Umre Nedir

Umre kelimesi, ziyaret etmek anlamına gelmektedir. Dinî bir terim olarak umre, ‘Belirli bir zamana bağlı olmaksızın ihrama girerek Kâbe’yi tavaf etmek, Safâ ile Merve arasında sa’y yapmak ve tıraş olup ihramdan çıkmak suretiyle yerine getirilen ibadet’ demektir.

Ömürde bir defa umre yapmak sünnetir. Hac ibadetinden farkı, bir zamanla sınırlı olmaması, Arafat ve Müzdelife vakfesi ile kurban kesme ve şeytan taşlama görevlerinin bulunmamasıdır. Bu bakımdan hacca, "hacc-ı ekber" (büyük hac), umreye de "hacc-ı asgar" (küçük hac) denir.


Muzurca.com

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum