Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin Hain Erdoğan Planı Açığa Çıktı

Türkiye'nin Ortadoğu üzerinde olan etkisinden ve İslam'a dair en büyük güçlerden birisi olmasından dolayı rahatsız olan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri hain planlar içerisindeler. 

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin Hain Erdoğan Planı Açığa Çıktı
06 Ağustos 2019 - 23:01 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 23:02

Türkiye'nin Ortadoğu üzerinde olan etkisinden ve İslam'a dair en büyük güçlerden birisi olmasından dolayı rahatsız olan Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri hain planlar içerisindeler. 

Suudi Arabistan'ın özellikle Cemal Kaşıkçı cinayetinde gösterdiği kararlı duruştan da rahatsız olan Suudi Arabistan yönetimi BAE ile birlikte Erdoğan yönetimini hedef almaya hazırlanıyor. Bu hain plana dair detaylar ise İngiltere merkezli bir haber sitesinde yer aldı. 

BAE ve SUUD YÖNETİMİ TÜRKİYE'NİN GÜCÜNDEN RAHATSIZ


İngiltere merkezli Middle East Eye internet sitesi Ortadoğu'da ki güç dengesine dair bir haber yayınladı. Söz konusu haberde Birleşik Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan'ın Türkiye üzerinde oynamaya hazırlandıkları saldırı planları yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elini zayıflatmak için planlar yapan bu iki ülke ekonomi silahını kullanmaya çalışacaklar.

İngiltere merkezli Middle East Eye internet sitesi söz konusu haberi hazırlayan David Hearst ve Ragıp Soylu, "Suudi Arabistan Üzerine Aylık Rapor, Sayı 24, Mayıs 2019" başlıklı raporun bir bölümünü ele geçirdi. Bu raporda yer alan planlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan iç gelişmelerle uğraştırılacak. Bu sayede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bölgedeki etkisi azaltılmak isteniyor.


Raporun Ekonomi Saldırısı İle İlgili Bölümü


"Krallık Türk ekonomisini hedef almaya, Türkiye'deki Suudi yatırımını kademeli olarak sonlandırmaya, Türkiye'yi ziyaret eden Suudi turistleri alternatif destinasyonlar yaratarak kademeli şekilde azaltmaya, Türk mallarının ithalatını azaltmaya ve en önemlisi İslami konularda Türkiye'nin bölgesel etkisini azaltmaya yönelik baskıya başlayacak."

Ankara Olaylardan Haberdar


Sözcü gazetesinde yer alan haberde, perde arkasından Ankara'ya farklı mesajların gönderilmeye başlandığı da yazıldı. Bu konuda Suudi yönetiminden ilk işaretlerin geldiğinin ifade edildiği haberde bu konuda Mekke'de düzenlenecek olan İslam İşbirliği Teşkilatı'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davet edilmemesi örnek gösterildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adı, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Katar Emiri Şeyh Temim listede olmayan diğer isimler.

Yaşanan bu gelişmelerden Türk hükümetinin de haberdar olduğu ifade edildi. Bu konuda Kral Selman ile direkt olarak görüşüldüğü belirtilirken Kraliyet Ailesinin Türkiye'ye davet edildiği öğrenildi. Bu görüşmede Veliaht Prensi Selman'ın da davet edilenler arasında olduğu ifade edildi.

Muzurca.com - Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum