Süleyman Soyludan İmamoğlu Ve Mansur Yavaş Hakkında Kayyum Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Ankara ve İstanbul kayyum ataması için CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı.

Süleyman Soyludan İmamoğlu Ve Mansur Yavaş Hakkında Kayyum Açıklaması
08 Eylül 2019 - 13:13 - Güncelleme: 08 Eylül 2019 - 13:28

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul Ve Ankara’da için sorulan kayyum sorularına yanıt verdi. CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı geçtiğimiz günlerden İstanbul ve Ankara’ya Kayyum atanacak mı sorusunu Pazar günü yanıtlayacağını söylemişti.
 
Geçtiğimiz günlerden Diyarbakır, Van ve Mardin'e seçilen belediye başkanlarının yerine kayyum atamalarının terör ile ilişkisi olduğunu söyleyerek İstanbul ve Ankara’ya Kayyum atanacak mı? Sorusuna Pazar günü yanıt vereceğini söyledi.

SÜLEYMAN SOYLU'DAN KAYYUM ATAMASI

Belediyeler önemli işlerdir. Türkiye yönetmeye hevesli olabilirsiniz. Bunu isteyebilirsiniz ama önce işinizi yapacaksınız. Bu belediyelerin Diyarbakır, Van, Mardin bunların alınmasının terörle ilişkili olduğunu ifade ettim.

CNN Türk canlı yayında İstanbul ve Ankara’ya kayyum atanacak mı ve pejmürde sorularını yanıtladı.
İstanbul ve Ankara için kayyum söz konusu değil. Terör iltisağı olması gerekir. Ne İstanbul ve ne Ankara için böyle bir değerlendirmemiz söz konusu. İstanbul ve Ankara için böyle bir şeyin söz konusu olması mümkün değil."

Pejmürde kelimesini üzerimizdeki sorumlulukları yerine getiririz demek için kullandım. Türkiye'deki bütün belediye başkanları benim görev alanım çerçevesindedir.

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum