Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'nun AB Konuşması için 'Tam Bir Cehalettir Açıklaması'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu TV programında İBB Başkanlı Ekrem İmamoğlu'nun Avrupa Parlementosu'nda yapmış olduğu konuşmayı eleştirdi ve sert ifadelerle tepki gösterdi.

Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'nun AB Konuşması için 'Tam Bir Cehalettir Açıklaması'
05 Kasım 2019 - 23:18 - Güncelleme: 05 Kasım 2019 - 23:21

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TV Net canlı yayınına katıldı. Katıldığı TV programı kapsamında gündemin merak edilen konuları hakkında açıklamalarda bulunan Süleyman Soylu, son dönemlerin en önemli konu başlığı olan Ekrem İmamoğlu'na dair yeni açıklamalarda bulundu. 

Ekrem İmamoğlu'nun AB Parlamentosunda yapmış olduğu konuşmasında Türkiye'ye yönelik sözlerini eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu konuşmayı cehalet olarak nitelendirdi.SOYLU'DAN İMAMOĞLU'NA SERT TEPKİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde söz konusu konuşma için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'na sert tepki göstermiş 'Ahmak' ifadelerini kullanmıştı. Basında geniş yer bulan ve siyasiler tarafından da ele alınan konuya dair yine sert sözlerle tepki gösteren Süleyman Soylu şu açıklamada bulundu. 

"İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının yaptığı tam bir cehalettir. Avrupa kürsüsünden Türkiye'yi şikayet edenler acaba 'hak ihlali' kavramını biliyor mu? Türkiye'yi şikayet edenler PKK ve FETÖ'dür. Bunlar şehit ailelerinin yüzüne nasıl bakacaklar? 13-14 yaşındaki çocukları dağa kaçıranlara seslerini çıkaramayanlar, nasıl hak savunacaklar? Dünya beceremediği ve başarmadığı bir işi kirletmeye çalışıyor. Dünyanın hiçbir yerinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde yaptığı gibi bir şeyin yapılması söz konusu değil."

Bakan Soylu konuşmasında ayrıca gündemin önemli başlıklarından olan ekonomi ve güvenlik konularına değindi. Bu konuda Türkiye'nin önemli ekonomik saldırıları atlattığını ifade eden Süleyman Soylu aksi bir durumda Türkiye'nin çok kötü bir durumda kalabileceğini ifade etti. 

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum