Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Sert Avrupa Çıkışı! "Ahmak"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ekrem İmamoğlu'na neden sert çıkış yaptı? Hangi sözleri söyledi?

Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na Sert Avrupa Çıkışı! "Ahmak"
05 Kasım 2019 - 07:17

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı Polis Merkezleri Yetiştirme Kursu’nun ikinci grup açılışına bir otelde katıldı. Programa Polis Teşkilatı’ndan bir çok emniyet amirleri ve personelleri katıldı.

İstanbul Büyükşehir Başkanı olan Ekrem İmamoğlu’na sert bir çıkış yapan Süleyman Soylu İmamoğlu’nun Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılıp Türkiye’yi şikayet etmesine sert çıktı.

Türkiye'yi Şikayet Eden Ahmağa Söylüyorum

Kongreye katılan Ekrem İmamoğlu Türkiye’yi Fransa’ya şikayet ettiği için şu sözleri söyledi; "Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için görevden aldığımızda, Avrupa'ya giderek Türkiye'yi şikayet eden ahmağa söylüyorum.


Türkiye’yi Fransa’ya şikayet eden ahmağa söylüyorum diye başlayan sözlerle devam eden Soylu bunun bedelini millet sana ödetecek yazıklar olsun bu milletin sana okuttuğu okula yazık diyerek sözlerine şöyle devam etti;

Bunun Bedelini Sana Millet Ödetecek

Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun, bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alıp 9 aylık çocuklarımızı, bebeklerimizi şehit edecek, orada Kürt kardeşlerimizin, Arap kardeşlerimizin, Türk kardeşlerimizin sabah dükkanını açmasını engelleyecek, çocukların okula gitmesini engelleyecek, bunun belediye başkanlığını yapacak, sen de Avrupa Birliği'ne Türkiye'yi şikayet edeceksin, yazıklar olsun ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamaoğlu’na yazıklar olsun diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu milletin sana okuttuğu okula yazık diyerek tepki gösterdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum