Sosyal Medyaya Damgasını Vuran Fenomenler

Sosyal medyada farklı stil ve görünümleriyle en fazla damga vuran fenomenler kimlerdir? Bu fenomenler nasıl fenomen olmaya başlamışlar? Fenomenlerin kaç bin takipçisi var?

Sosyal Medyaya Damgasını Vuran Fenomenler
13 Eylül 2019 - 22:27

Dünyanın farklı bölgelerinde farklı ırklarda her geçen gün yeni fenomenler türüyor. Bu fenomenlerin her geçen gün takipçi sayısı artıyor.

Farklı farklı poz vererek paylaşım yapan fenomenler her geçen gün meşhur olma yolunda ilerliyorlar. Bu fenomenlerden bazılarını Muzurca.com ekibi olarak sizler için derledik.Baddıe Wınkle; Instagram da üç buçuk milyon takipçisi bulunuyor. 1928 doğumlu olan Instagram fenomeni marka yüzü olarak kullanılıyor.  Wınkle’nin yapmış olduğu her paylaşım on binlerce beğeni ve yorum alıyor.

Moda yüzü olan 90 yaşındaki Wınkle yapmış olduğu bir röportaj da şu sözleri söyledi; “Ne isterseniz onu yapın… Ne kadar çılgın olmak istiyorsanız o kadar çılgın olun. Bırakın insanlar ne derse desin… Dikkate almayın. İçinizden geldiği gibi olun” ifadelerini kullandı.

Benny Harlem ve Jaxyn; 52 cm’lik saçlarıyla Guinnes Rekorlar Kitabı’na ismini yazdırdı. Kızının da saçları babasına benzediği için saçıyla fenomenler listesine girdi. 480 bin takipçisi olan baba kızın saçları yayınlandıkça beğeni alıyor. Küçük kız Jaxyn  babsı için şu sözleri söyledi.
Babam dünyanın en mükemmel adamı. Onun kişiliği, elimden gelenin en iyisini yapmam için bana ilham veriyor. Babam benim sırdaşım ve öğretmenim. Sadece okul derslerimde değil hayatımdaki her şeyin öğretmeni.” İfadelerini kullandı.

Zaklına Berrido Pisano; Çok genç görünse de aslında 48 yaşında. Aslen Sırp’lı olan fenomen Pisado İtalya’da yaşıyor. İki çocuğu ve iki tanede torunu var.


Fiziğiyle dikkat çeken ve yaşını göstermeyen Pisano kadınlara şöyle bir tavsiye de bulunuyor. Hedefim, kadınlara içlerindeki çekici tarafı uyandırmaları için ilham vermek” ifadelerini kullandı.

Instagram hesabında 411 bin takipçisi bulunuyor. Genellikle şık kıyafet seçimi ve torunuyla paylaşım yapıyor.

İskelet; Omgliterallydead ismiyle Instagram hesabı bulunuyor. Genelde kadınları taklit etmesiyle fenomen haline gelen İskelet’in 260 bine yakın takipçisi bulunuyor.


Instagram hesabını yoğun kullanan kadınlar gibi gerçek hayattan kareler yansıtıyor.

Anok Yai; Katıldığı bir etkinlikte bir fotoğrafçının fotoğrafını çekmesiyle mankenlik ajanslarının teklif yağmurlarına tutuldu.


Kendi has güzelliğiyle dikkat çeken 19 yaşındaki genç kızın Instagram hesabında 60 bin takipçisi bulunuyor.

Lil Muquela; Miquela Sousa olarak da bilinen fenomen modaya yön veren ilk Instagram ünlüsü. Müzisyen de olan ve şarkılarının Spotify de bulunan fenomenin Instagram da 1,2 milyon takipçisi bulunuyor.


ABD de yaşayan ve 20 yaşında olan fenomen sosyal medya da bir dijital kişilik olarak biliniyor. Üç boyutlu yazıcı üretimi olan fenomen 2016 yılından beri Instagram da fenomen haline geldi.

Jare; Bir objektifin kamerasına takılan Jare sosyal medya da oldukça ilgi görüyor. 5 yaşında ve Nijerya’lı olan küçük kızın fotoğrafları ilgi odağı oluyor.


 Bazı sosyal medya kullanıcıları Jare’yi dünyanın en güzel çocuğu ve oyuncak bebek gibi yorumları dikkatten kaçmadı.

Nyakim Gatwech;  Bu fenomen Instagram da simsiyah teniyle ilgi çekiyor. Hikayesi ise şöyle; Çocukluğu Afrika da mülteci kampında geçiyor.
Annesi savaştan kaçıyor. Ablası ölüyor ve abisi ise bıçaklanıyor. Gittiği okulda alay konusu oluyor ve “arkadaşları git yıkan yıkanmadığın için böyle siyahsın. Gülümse biraz da seni ancak öyle görebiliyoruz”.
Sözleriyle rencide ediyorlardı.


Bu sözlerden oldukça rahatsız olan fenomen her gece yatağa ağlayarak giriyordu. Bir gün ablasına ten rengini beyazlatacağını söyledi. Ablası ise” ten rengini değil zihnini beyazlatmalısın”! Dedi.

Kendisiyle alay edenlere karşı direnen genç model sahip olduğu ten rengiyle model oluyor. 24 yaşında olan fenomen “Karanlıklar Kraliçesi” ünvanını aldı. 400 bin takipçisi bulunuyor.

 Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum