Sosyal Medya'da Koton Mağazaları İçin Boykot Çağrısı

Ünlü tekstil firmalarından olan Koton Son zamanlarda çok sayıda personel çıkardığı iddiaları nedeni ile sosyal medyada firmayı boykot kampanyası başlatıldı.

Sosyal Medya'da Koton Mağazaları İçin Boykot Çağrısı
27 Ekim 2019 - 13:33

Tekstil markasının son dönemlerde tazminatsız elam çıkardı iddiaları ile yankılanan sosyal medya boykot çağrısı yapıldı.

Güçlü tekstil firmaları arasında Koton'da çok sayıda sendikalı çalışanın işten çıkarıldığı iddiaları nedeni ile sosyal medya da gündemden hiç düşmüyor.

Koton'da işçilerin sendikalaşma faaliyetlerinin neden olduğu iddia edilen toplu işten çıkarmalar sosyal Medya’da gündem oldu. İşten çıkarıldığını iddia eden Koton personeli gerekçenin sosyal medya hareketlerinin olduğunu ve kendilerine tazminat verilmediğini belirtiler.

Gerekçe Olarak Ekonomik Kriz Ve Küçülme Gösterildi

İddiaya göre işçilerin Koton Genel Merkezi cuma günü, çalışanlarının çalışma koşulları ile ilgili bazıları sosyal medya üzerinden şirket bilgilerini paylaştıkları için işten çıkardığı insan kaynaklarından gelen telefon ile sözlü olarak iş akitlerinin sonlandırıldığını ve gerekçe olarak da ekonomik kiri ve küçülmeye gidildiği söylendi.

Çalışanların bağlı olduğu Koop-İş Sendikası toplu işten çıkarmalar ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Sendikamızın AVM’lerde gerçekleştirdiği başarılı toplu iş sözleşmelerindeki haklardan yararlanmak isteyen Koton mağazaları işçileri, işverenin acımasız ve hukuksuz tavrıyla, yazılı bildirim olmaksızın bir telefonla işten çıkarılıyor." ifadeleri kullanıldı.

Muzurca.com 


YORUMLAR

  • 0 Yorum