Son Sıralamaya Göre Dünyanın En Zengin 10 İsmi ve Aileleri

Dünyanın en zengin insanları kim? Yapılan son analize göre dünyanın en zengin insanlarının isimleri nedir? Mayıs ayı 2020 itibarı ile dünyanın en zengin insanları ne kadar servete sahip? Dünyanın en zengin insanları hangi şirketlere sahip. tüm detaylarıyla haberimizde...

Son Sıralamaya Göre Dünyanın En Zengin 10 İsmi ve Aileleri
23 Mayıs 2020 - 23:46

Mayıs ayı 2020 tarihinden Forbes dergisinden alınan veriler ışığında işte dünyanın en zengin insanlarının ve ailelerinin listesi:

10.) MİCHAEL BLOOMBERG; 58,6 milyar dolarlık serveti ile dünyanın en zengin 10. insanı olarak listemizde yer alan Bloomberg politikacı ve  iş adamı. Bloomberg L.P.'nin sahibi ve kurucu ortağıdır.9.) SERGEY BRİN;59,8 milyar dolar servet e sahip Amerikalı bilgisayar bilimcisi ve internet girişimcisidir. Larry Page ile birlikte Google’ı kurmuş ve CEO’luğunu yapmıştır.

8.) LARRY PAGE; 62,1 milyar dolar serveti olan Larry Page, Google'ın temel algoritmalarının geliştiricisi ve Sergey Brin ile birlikte Google şirketinin kurucusudur. Şu an Alphabet Inc. şirketinin yönetim kurulu başkanıdır.

7.) STEVE BALLMER; 65,3 milyar dolarlık servete sahip olan Steve Ballmer Microsoft'un 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanı olan Amerikan iş adamı. Ayrıca Nokia Devices and Services’in hissedarı.

6.) LARRY ELLİSON;Microsoft firmasının en büyük rakibi olan Oracle veritabanı yazılımı firmasının kurucusu ve CEO'su olan Larry Ellisonv 66,6 milyar dolarlık serveti ile listemizde yerini alıyor. Ayrıca jet uçaklarına ve yat yarışlarına da oldukça meraklı bir iş adamı.

5.) WARREN BUFFETT; 90 yaşında listemizin en yaşlı ismi olan Warren Buffett 66,7 milyar dolarlık serveti ile  dünyanın zenginleri arasında 5. sırada yer alıyor. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO'su ve en büyük hissedarı ayrıca 2008 milyarderi arasında göre 62 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı seçilmiştir.

4.) MARK ZUCKERBERG; Biz onu her ne kadar Facebook’un sahibi olarak tanısakta kullandığımız Whatsap, Instagram gibi uygulamaları da bünyesine katan Mark Zuckerberg 36 yaşında ve listemizin en genç girişimcisi.  77.8 milyar dolarlık serveti ile listede 4. Sırada.

3.) BERNARD ARNAULT VE AİLESİ; 86,7 milyar dolarlık serveti ile listenin üçüncü sırasında yerini alan Fransız Bernand Arnault  LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), ve Christian Dior SA. Arnault şirketlerin başkanı ve CEO görevlerini üstlenmektedir. Ayrıca sanat açık artırma şirketi olan Phillips de Pury & Company sahibidir.

2.) BİLL GATES; William Henry ya da daha çok bilinen adıyla Bill Gates, Amerikalı yazar, yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamı. Biz onu Microsoft’un sahibi olarak tanıyoruz. Evli ve üç çocuk sahibi olan Bill Gates 2020 yılında 104,8 milyar dolar serveti ile listenin ikinci sırasında yerini alıyor. Ayrıca 2019 yılında 110 milyar dolar net değer ile dünyanın en zengin insanı olarak tarihe geçmiştir.

1. JEFF BOZES; 2020 yılında dünyanın en zengin insanı olarak hayata geçen Jeff Bozes, Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Amazon’un sahibi. 145,4 milyar dolar servete sahip.
Muzurca.com 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum