Siyanürle Bir Aile Daha Yok Oldu 

Antalya'da bir siyanür vakası geldi. Aile neden siyanürle intihar etti? Evde kaç kişi vardı? Geriye bir not bıraktılar mı?

Siyanürle Bir Aile Daha Yok Oldu 
09 Kasım 2019 - 09:29

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bir aile siyanürle intihar ettikleri iddia edildi. Olay yerine giden 3 polisin kokudan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı söylendi. Aileden haber alamayan ailenin yakını dün akşam saatlerinde ailenin ziline bastığını fakat kimsenin çıkmadığını ardından gece tekrar geldiğini kapı yine açılmayınca bu kez polise haber verdiğini ifade etti.

Savcının verdiği yetkiyle kapı çilingir yardımıyla açıldı. İçeriye giren polis ekipleri ailenin cansız bedeniyle karşılaştı. Baba ve çocukların el ele tutuştuğu annenin ise cansız bedeni banyoda görüldü.
Tedbir Amaçlı Bina Boşaltıldı

Ailenin geriye bir mektup bıraktığı iddia edildi. Olay yerine giren 3 polisin koku nedeniyle hastaneye kaldırıldığı bilgisi geldi. Polisin tedbir amaçlı binayı boşalttığı ve olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ise  siyanür zehirlemesi olabileceğini belirtti.

Polis binayı tedbir amaçlı boşalttığı bina sakinlerinin bir kısmı parklarda oturduğu bir kısmının ise yakınlarının evlerine gittiği söylendi. İlaçlarını almak isteyen bina sakinleri tek tek evlerine girmelerine izin verdi.

KBRN Ekibi Talep Edildi

Olayın olduğu sokak araç ve yayaların girmesine izin verilmedi. İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD)ekipleri özel kıyafetler giyerek binada ve çevresinde inceleme başlattı.


Dairede siyanür bulunup bulunmadığının tespiti için Afyonkarahisar’dan Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi talep edildi. Afyonkarahisar'dan KBRN ekiplerinin geleceği belirtildi.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum