Şarkıcı Sıla Gençoğlu'na Suç Duyurusu

Sıla Gençoğlu Karanfil adlı şarkısında bi sigara yak sözleriyle kim suç duyurusunda bulundu? Haberimizde.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'na Suç Duyurusu
12 Ekim 2019 - 20:04

Sevilen şarkıcı Sıla Gençoğlu’na yeni çıkardığı şarkı için suç duyurusunda bulunuldu. Sıla’nın Karanfil adlı yeni çıkarmış olduğu şarkısında ‘bi sigara yak’ sözleri üzerine Prof.Dr. Orhan Kural İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şarkıcı Sıla’ya suç duyurusunda bulundu.

Prof Dr Orhan Kural gençleri sigarayı özendirdiğini ve şarkının içinde beş kere ‘bi sigara yak’ sözlerinin geçtiğini ve bu yüzden suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti. Sözlerine devam ederek;

Gençlerin Sigaraya Başlamasına Neden Oluyor

Özellikle gençler arasında sevilen ve örnek alınan sanatçının hayranları genelde orta ve lise eğitimindeki çocuklardır. Beğenenlerden yüzde 5'inin bilinçaltına etkili olarak sigaraya başlamasına neden olması halinde kanına girdiği öğrenci ve genç sayısı ortalama 750 bin civarında olacaktır. Sözlerini söyledi.
Avukatıyla birlikte açıklamasında ise şu sözleri söyleyen Prof Dr Orhan Kural çok üzüntülü olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti. Bu kadar hassas olduğumuz bir konuda neden bir sanatçı baştan sona 'bi sigara yak' desin.

 Bunu 15 milyon kişi izlemiş, çoğu genç bunların. Kafalarına sigarayı yerleştiriyor. Zaman içinde çocuk, merakla sigaraya başlıyor. Bunlar çok büyük menfaatler karşılığında yapılıyor. Çok üzüntülüyüm. Bunun için suç duyurusunda bulunduk. İfadelerini kullandı.

Prof Dr Orhan Kural şarkıcı Sıla Gençoğlu’na sigaraya özendirme gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını ifade ettiler.

Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum