Saadet Partisi ABD Başkanı Trump'a Mektup Gönderdi

Saadet Partisi Abdullah Sevim ABD Başkanı Donald Trump'a neden mektup gönderdi? Yazdığı mektupta neler yazılı idi?

Saadet Partisi ABD Başkanı Trump'a Mektup Gönderdi
28 Ekim 2019 - 16:09

Abdullah Sevim Saadet Partisi İl Başkanı ABD Başkanı Donaşld Trump’a bir mektup gönderdiğini belirtti. Abdullah Sevim Büyük Postane önünde yazdığı mektubunu basın mensuplarına okudu. Abdullah Sevim mektubunda şu ifadelere yer verdi;

Sayın Başkan duyduk ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı nezdinde necip halkımıza karşı kabul edilemez ifadeler kullanmışınız. Elin terörist başına general demiş, Cumhurbaşkanımız ile aynı ta zikretmişsiniz.

Biz Sizinle Aynı Dili Konuşamayız

 Mektubunuzda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına karşı küstahça ifadelere yer vermişsiniz. Biz size aynı dilden cevap veremeyiz. Biz sizinle, aynı dili konuşamayız. Buna medeniyetimiz müsaade etmez.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına karşı küstahça ifadelere yer verildiğini dile getiren Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Sevim mektubuna şöyle devam etti;Ancak Erbakan Hocamızın talebeleri olarak da böyle bir saygısızlık karşısında, asla susup oturamayız. Siz, tarihi bile olmayan bir devletsiniz. Bizim ise şanlı bir tarihimiz var. Haktan ve mazlumdan yana nice kahramanlıkları barındıran mazimiz var.


Biz, mesele mukaddesat olduğunda tüm farklı düşüncelerimizi bir kenara bırakırız. Milletçe bir olur, 82 milyon tek yürekte atarız. Bütün ümmet bir olur, gereken neyse onu yaparız.

Bu Aziz Miilete Kovboyluk Sökmez 

Bilmiyorsanız, açın tarih kitaplarını. Okuyun ve öğrenin. Öğrenin ki, bir daha böyle bir şey yapmayı aklınızın ucundan dahi geçiremeyin. Bilin ve unutmayın. Bu aziz millete kovboyluk sökmez."


Abdullah Sevim Erbakan Hocamızın talebeleri olarak haksızlık karşısında susup oturamayacaklarını ve Türk milletinin kahramanlıklarla dolu geçmişi olduğunu dile getirdi.Daha sonra mektubu gönderdi ve ardından Abdullah Sevim pankart açarak ABD’ye tepki gösterdi.

Muzurca.com 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum