Rıdvan Dilmen'den Süper Lig ve Hakem Yorumu: Avrupa'nın En Kötü Ligi Biziz

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Kasım ayının ikinci haftası adına tamamlanan maçların ardından yapmış olduğu değerlendirmesinde Avrupa’nın en kötü liginin Türkiye Süper Ligi olduğunu söyledi. Rıdvan Dilmen açıklamalarında hakemlere dair de açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen'den Süper Lig ve Hakem Yorumu: Avrupa'nın En Kötü Ligi Biziz
11 Kasım 2019 - 07:23

NTV'de yayınlanan %100 Futbol programı kapsamında oynanan maçlar hakkında açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen hem haftanın genel değerlendirmesini hemde Süper Lig’in gidişatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Bu çerçevede lig kalitesine değinen Rıdvan Dilmen, Süper Lig’in değer kaybettiğini ve Avrupa’nın en kötü ligi olduğunu söyledi. Hakemler konusunda da açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen’in açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz.


 
AVRUPA’NIN EN KÖTÜ LİGİ BİZİZ
 
Süper Lig'in 11. haftasında Beşiktaş, Denizlispor'u 1-0 mağlup ettiği maç sonrası maçı değerlendiren Rıdvan Dilmen maçın değerlendirmesinin ardından lige dair açıklamalarda bulundu. Ülke futbolunun 30 yıldır kötü yönetildiğini ifade eden Rıdvan Dilmen geçen sene ki performanslarından dolayı giden hakemleri hatırlattı. Avrupa ile Türkiye Süper Ligi arasında kıyaslama yapan Rıdvan Dilmen şu ifadeleri kullandı.
 

"Keyifsiz bir hafta sonu oldu benim için. İşkence gibiydi. İddia ediyorum Avrupa'da bizden kötü lig yok. Çok üzülüyorum. Allah bana yorumculuğumda inanamadığım bir şeyi söyletmesin. Rabbime duam bu. Hakemlerin yeteneğini tartışırız ama her geçen gün atamalarla da algılarla da görebiliyoruz ki futbolumuz daha güvensiz, daha kötüye gidiyor. Bence hakemlerin geçmişinde kesinlikle futbolculuk olmalı."
 

Süper Lig de son dönemlerde hakem hataları ön plana çıkarken takımların Avrupa kupalarında ki maçları da eleştiri konusu oldu. Avrupa’da alınan başarısız sonuçlara Süper Lig’de yaşanan hataların eklenmesi ile spor yorumcuları bu konu üzerinde durdular.
 
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum