Resmi Rakam Açıklandı Aşırı Sıcaklardan Kaç Kişi Hayatını Kaybetti

Resmi rakamlara göre bu yıl Avrupa ülkelerin de kaç kişi hayatını kaybetti? Resmi rakamları hangi Bakan açıkladı? Haberimizde

Resmi Rakam Açıklandı Aşırı Sıcaklardan Kaç Kişi Hayatını Kaybetti
09 Eylül 2019 - 22:47

Bu yıl dünya genelinde aşırı sıcaklar mevcuttu. Uzmanlar defalarca uyarı da bulundular. Fransa da açıklanan resmi rakama göre bu yıl sadece Fransa da 1435 kişi aşırı sıcaklardan hayatını kaybetti.

Fransa Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamaya göre ölenlerin 75 yaş ve üzeri olduğu ifade edildi. Haziran ayının ortalama sıcaklığı 46 derece olduğu söylendi.

10 Tane işçi Hayatını İş Yerlerinde Kaybetti

BBC Türkçe’nin yaptığı habere göre Fransa Sağlık Bakanı 10 tane işçinin iş yerlerinde hayatlarını kaybettiği açıklandı. Sıcak havadan dolayı Fransa da bazı bölgelerde kırmızı alarm verildiği söylenildi.


Okulların ve bir çok kamu kuruluşlarının yaptığı düzenlemelerin iptal edildiği söylendi. Paris’in bazı belediyelerinde serinleme odaları kurulduğu öne sürüldü. 

Sıcak havadan dolayı bazı komşu ülkeler de orman yangınlarına sebep olduğu ifade edildi. Komşu ülkelerde de aşırı sıcak havanın olduğu fakat sıcaktan kaç kişinin öldüğü açıklanmadı.
Muzurca.com

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum