Pakistan Başbakanı Hitler İle Aynı Çizgide Yürüyorlar Açıklaması

Cemmu Keşmir bölgesinin özel statüsünü kaldıran Hindistan'ı yaptığı açıklamalar ile eleştiren Pakistan Başbakanı Han "Bunlar Hitler'le aynı çizgide yürüyor" dedi.

Pakistan Başbakanı Hitler İle Aynı Çizgide Yürüyorlar Açıklaması
14 Eylül 2019 - 13:42

Pakistan Başbakanı İmran Han, Cemmu Keşmir bölgesinin özel statüsünü kaldıran Hindistan'ı yaptığı açıklamalar ile eleştirdi. Pakistan Başbakanı Hindistan için şu ifadeleri kullandı. "Bunlar Hitler'le aynı çizgide yürüyor" dedi.

 Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin küçüklüğünden beri Hindu üstünlüğünü savunan Ulusal Gönüllüler Organizasyonu (RSS) üyesi olduğunu belirterek, "Bu, Müslümanlardan Hristiyanlardan ve tüm azınlıklardan nefret eden bir örgüt. Bunlar, azınlıklara zulmeden Hitler'le aynı çizgide yürüyor." ifadelerinde bulundu.Hindistan'ın kontrolü altındaki Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırmasından yaklaşık 40 gün sonra Pakistan kontrolündeki Azad Keşmir'de halkla bir araya gelen Pakistan Başbakanı, Hindistan'da Hindu üstünlüğünü savunanların iktidarda olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler Genel Kuruluna Katılacağını söyleyen Pakistan Başbakanı,"Hindistan'a şunu söylemek istiyorum, binlerce kişiyi gözaltına alarak insanları aşırıcılığa itersiniz. Bana, aileme, çocuklara, kadınlara kötü davranırsanız, kavga etmek zorunda kalırım. “dedi

Hindistan'ın daha önce Cammu Keşmir'de yaşanan olaylar nedeniyle Pakistan'ı suçladığını hatırlatan Han, "Bizi suçlayarak üzerimize uçaklarını yolladılar.

Biz de uçaklarını düşürüp pilotlarını ele geçirdik ancak hemen ülkesine yolladık. Korktuğumuz için bunu yaptığımızı söylediler. İnananlar asla korkmaz. Pilotu ülkesine yolladık çünkü sorunu diyalogla çözmek istedik." İfadelerinde bulundu.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum