Öğrencilere Müjde! Bayramdan Önce Burs ve Kredi Ödemeleri 19 Mayıs İtibarı İle Başladı

Öğrencileri ilgilendiren burs ödemeleri erkene çekildi. Burs ödemeleri ne zaman başladı? Burs Ödemeleri nasıl yapılacak? Burs ödemeleri hangi tarihe kadar devam edecek? Burs ödemeleri TC kimlik numarasına göre mi yapılacak?

Öğrencilere Müjde! Bayramdan Önce Burs ve Kredi Ödemeleri 19 Mayıs İtibarı İle Başladı
19 Mayıs 2020 - 18:02

Bayram öncesi kredi ve burs paraları 19 Mayıs Salı gününden itibaren yatmaya başladı.  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 6 ile 10 Haziran arasında yatması gereken burs paraları bayram nedeniyle erkene çekildi.

Öğrencileri sevindiren bu haberi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya hesabı üzerinden şu şekilde bir paylaşım yaparak duyurdu; Sevgili arkadaşlar daha önce Cumhurbaşkanımızın müjdelediği gibi Haziran ayı burs ve kredi ödemelerini erkene aldık ve an itibarıyla hesaplarınıza yatırmaya başladık.TC KİMLİK NUMALARARININ SON HANELERİNE GÖRE BURS PARALARI YATIRILACAK

19 Mayıs’ta başlayan ödemeler, Ramazan Bayramı öncesinde tamamlanacak. Bayram sevinciniz daim olsun. Sözlerini paylaştı.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan erken burs ödemeleri Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Twitter paylaşımıile bugün yatırılmaya başlandığı duyuruldu.

Gençlik ve Spor Bakanı öğrencileri sevindirecek olan erken burs ve kredi ödemeleri TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını duyurdu. 19 Mayıs'ta başlayan ödemelerin 23 Mayıs'ta tamamlanacağı söylendi.

TC kimlik numaralarının son hanesine göre "0" olanlar 19 Mayıs, "2" olanlar 20 Mayıs, "4" olanlar 21 Mayıs, "6" olanlar 22 Mayıs, "8" olanlar 23 Mayıs'ta ödemelerini alabilecek. Burs ve kredi ödemeleri 23 Mayıs’ta son bulacak.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum