Mısır'da Çıkan Olaylar İsrail'e Dehşet Senaryosu Yaşatabilir

İsrail ordu radyosundan yapılan yayınlarda protestoların genişlemesinden ve darbeci Sisi'nin çöküşünden endişelenildiği söyledi. İsrail, Sisi'nin çöküşünün kendisi için stratejik bir felaket olduğu düşüncesinde.

Mısır'da Çıkan Olaylar İsrail'e Dehşet Senaryosu Yaşatabilir
21 Eylül 2019 - 14:39

Mısır'da yolsuzlukla suçlanan darbeci Sisi’yi protesto etmek için halka sokaklara inme çağrısı yapılmıştı. Mısırlılar gece saatlerinde sokağa inmeye başladılar.

İsrail olayları yakından takip ederken İsrail Ordu Radyosu, Mısır'daki gelişmeler hakkında son dakika yayınları yaptı.Radyoda yapılan yayınlarda protestoların genişlemesinden ve darbeci Sisi'nin çöküşünden endişelenildiği söyledi. İsrail, Sisi'nin çöküşünün kendisi için stratejik bir felaket olduğu düşüncesinde.

Kahire'deki Tahrir Meydanı'nda Sisi'yi protesto etmeye başlayan Mısır halkı için yetkililer çağrıda bulundu. Mısırdaki protestoları ezmek için yine vahşi güç kullandı. Yetkililer bilmelidir ki dünya olayları yakından izliyor ve geçmişteki zulmün tekrarlanmaması için tüm adımları atacaktır." ifadeleri kullanıldı.

İsrail İçin Dehşet Senaryosu

İsrail ordu radyosundan başbakan Netanyahu'ya ABD Başkanı Donald Trump ile derhal konuşması çağrısı yapıldı.

Aşırı sağcı İsrailli yazar Ariel Siegel ise çıkan olaylar hakkında Sisi rejimindeki istikrarsızlık göstergelerinin İsrail'e tekrar bir dehşet senaryosu yaşatabileceğini açıkladı.

Mısır Halkının son eyleminin travmasını zor atlatılmıştı. Dünya medyası Tarafından yakından takip edilen olaylar ilgili İsrail, dehşet senaryosu olduğu söyledi.

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum