Milli Eğitim Bakanlığından Açıklama "Karneler Değişiyor"

Milli Eğitim Bakanlığındam gelen açıklamaya göre öğrenci karneleri değişiyor. Öğrenci karneleri ne zaman değişiyor?

Milli Eğitim Bakanlığından Açıklama "Karneler Değişiyor"
23 Ekim 2019 - 17:41

Milli eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre öğrencilere yılsonu verilen karne değişiyor. Değişimin bu yılı kapsamayacağını  dile getiren Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda söyle bir açıklama yaptı;

"Medyaya yansıyan 'öğrenci karneleri değişiyor' başlıklı haberde yer alan çalışma, henüz inceleme ve değerlendirme aşamasındadır. Haberde yer alan teknik detayları teyit etmemekteyiz. Çalışmamız bu eğitim-öğretim yılını kapsamamaktadır."

Çalışma Bu Yılı Kapsamayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, çalışmaların bu yılı kapsamayacağını ve bu konu ile ilgili Avrupa ülkelerindeki örneklerin incelendiğini vurguladı ve şöyle bir açıklama yaptı;


Yeni karneler için Avrupa ülkelerindeki örnekler incelenirken, konuyla ilgili uzman görüşleri alındı. Planlanan değişiklikler hayata geçirilirse karneler artık tek sayfa olmayacak.

Karnelerde sadece not değerlendirmeleri yer almayacak, öğrencilerin derslerdeki gelişim süreci ile ilgili bilgilere de yer verilecek.

Karnelerde öğrencilerin derslerdeki gelişim süreci ile ilgili 'Ezber yapabiliyor mu?', 'Derste söz hakkı istiyor mu?', 'Yüksek sesle okuyabiliyor mu?', 'Okuyabildiğini anlayabiliyor mu?', 'Bir kitabı okuyup anlatabiliyor mu?' gibi soru ve örneklerin bulunacağını ifade etti.

Muzurca.com 
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum