Mevlit Kandili Fazileti ve Mesajları 

Mevlit Kandili'nde ne olmuştur? Mevlit Kandili'nin anlam ve önemi nedir? Mevlit Kandili'ne özel mesajlar haberimizde.

Mevlit Kandili Fazileti ve Mesajları 
08 Kasım 2019 - 07:48

Mevlit Kandili Efendimiz Hz Muhammed Mustafa Sav doğum günü dünyayı teşrif ettiği gündür. Bu vesileyle bir çok ibadet yapılır. Diyanet İşlerinin açıkladığı tarihe göre 8 Kasım Cuma günü yani bugün Mevlit Kandili.

Sosyal medya üzerinden herkes kandil ve cuma günleri vesilesiyle paylaşım yapmaktadır. Mevlit Kandili'ne özel mesajları sizler için haberimizde derledik. Tüm İslam Aleminin kandili mübarek olsun.

Mevlit Kandili Mesajları 

 Ey yüce peygamber senin hürmetine yaratıldı tüm alemler. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun, Allah dualarını kabul etsin.
Allah hepimize Efendimiz'in(sas)şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin.Taşlanırken dahi merhamet etmişti.Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun! -Hu diyelim dilde zikir yurekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.. -Tarihte bugün: Güneş'in Mekke'den doğduğu saptandı. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.ALLAH"ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Mevlid Kandili"nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çeki düzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Mevlid kandiliniz mübarek olsun!
Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınız Rabbin yüce katına iletilmisine vesile olan Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.Rabbim bizi özünden iman eden gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun.Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, mevlitten iner gibi gel gel. Bekliyoruz yllardır. Mevlid kandiliniz mübarek olsun...

Gül bahçesine girenler, gül olmasa da gül gibi kokarlar. Kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece kandiliniz mübarek olsun.Mevlit Kandili ile ilgili bu ve buna benzer bir çok mesaj ve dua bulunuyor. Bu günün anlam ve önemi bol bol salavat getirmek ve çokça ibadet etmek.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum