MEB Ziya Selçuk Öğretmen Ataması İle İlgili Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen ataması hakkında nasıl açıklamalarda bulundu? Bakan Ziya Selçuk öğretmen atamasında nasıl bir yol izleyecek? Ayrıntılar haberimizde.

MEB Ziya Selçuk Öğretmen Ataması İle İlgili Açıklama Yaptı
03 Aralık 2019 - 16:07

Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı öğretmen yetiştirmeyi ele aldıklarını ve  2035 yılında hangi branşa ne kadar öğretmen lazımsa buna göre hareket edeceklerini belirten konuşmasında öğretmen ataması hakkında şu sözleri söyledi; Öğretmen yetiştirmeyi bütünsel olarak ele alıyoruz. Bizim 2035'lere kadar hangi branşta ne kadar öğretmene ihtiyacımız var çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz.

Buna göre de yüksek öğretimle bağlantısını da kontenjan sınırlaması biçiminde de ele alıyoruz. Uygulamanın daha çok yüksek olduğu eğitim sisteminin sahadaki karşılığını yansıtan bu modelle de eğitim fakültesini yeniden şekillendirmek ile ilgili bir çalışma başlatıyoruz bazı fakültelerde. Bazı fakültelerde yüksek öğretim ile ilgili çalışma başlatacağını dile getiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu sözlerle konuşmasını sürdürdü.

ÜLKENİN ÇOCUKLARI BİZİM DENEME TAHTAMIZ DEĞİL 

Toplumdaki beklentinin çok çok farkındayız ama bir şeyin daha farkındayız. Eğer altyapısı kurulmadan, eğer gereken çalışmalar yönetilmeden kararlar alırsak, çözümler üretirsek, şimdiki çözümlerimiz gelecekteki problemlerimiz olur. O sebeple altyapı kurmadan, pilot çalışmasını yapmadan asla bir çalışma yapmıyoruz. Toplumdaki talebin ne olduğunu çok önemsiyoruz ama neyi çok daha fazla önemsiyoruz?


Bu ülkenin çocuklarını. Bu ülkenin çocukları, bizim deneme tahtamız değil. Dolayısıyla gereken hazırlığı yapmadan, gereken altyapıyı çalışmadan, nasıl akademik hayatta basamak basamak ilerliyorsak, nasıl bir takım projeleri yürütürken adım adım yapılandırıyorsak, aynı yapılandırma ne için de geçerli? Elbette Milli Eğitim Bakanlığı'nın sisteminin dönüştürülmesiyle. İfadelerini kullandı.

Toplumdaki beklentilerin çok fazla olduğunu alt yapı oluşturulmadan çalışılırsa çözümlerin problem olacağını, alt yapı kurulmadan pilot çalışması yapılmadan bir çalışma yapmayacaklarını ve bu ülkenin çocuklarının bir deneme tahtası olmadığını bu konu hakkında basamak basamak ilerleyerek projelerini gerçekleştireceklerini vurguladı.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum