La Liga Corona Virüsü Nedeni İle Askıya Alındı

La Liga maçları askıya alındı. Şampiyonlar ligi maçları devam edecek mi? Avrupa kupası maçları devam edecek mi ? Hangi futbolcular Corona virüsü kaptı? merak edilen tüm detaylar haberimizde...

La Liga Corona Virüsü Nedeni İle Askıya Alındı
24 Mart 2020 - 18:00

La liga corona virüsü ile geçici süreliğine askıya alındı. İspanyada corona virüs nedeni ile binlerce kişini hastalığı ve yaşamını kaybetmesi sonucunda ve bazı futbolcularında corona virüs testlerinin pozitif çıkması sebebi ile La liga askıya alındığı ifade edildi.

İspanya Futbol Federasyonunun yaptığı yazılı açıklamada kulüpleri bilgilendirildi. Açıklamada ise ülkedeki mevcut durum ve bazı futbolcuların test sonuçlarını pozitif çıkmasından dolayı Real Madrid kulübünün karantinaya alınmasından dolayı 2. ve 1. lig maçlarının en az 2 hafta süreliğine askıya alındığı belirtildi.La Liga geçtiğimiz günlerden maçların seyircisi oynanacağını açıklamıştı son alınan kara ile maçların askıya alındığını belirten İspanya Futbol Federasyonu alınan karar ile tüm kulüplerini bilgilendirdi.

Öte yandan gözler şampiyonlar ligi ile Avrupa ligine çevrildi. Şampiyonlar ligi ve Avrupa liginin ise askıya alınıp alınmayacağı henüz belirtilmedi.

Real Madrid kulubde ise basketbol oyuncularında yapılan test sonucular pozitif çıkması sonrası bütün Real Madrid kulubu fubol takımı ve yönetim ve teknik kadro dahil hepsi karantinaya alındığı belirtildi.

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum