Kudret Narının Faydaları Nelerdir

Kudret narı nerede yetişir? Kudret narı evde yetiştirilebilir mi? Kudret narının faydaları nelerdir?

Kudret Narının Faydaları Nelerdir
09 Ekim 2019 - 22:11

Kudret narı kabakgiller familyasından olup faydasının ise sayılamayacak kadar çok olduğu bilinir. Mineral ve vitamin bakımından zengin olan kudret narı olgunlaşmadan tüketilmez.

İlkbaharda büyüyüp yaz aylarında meyve veren kudret narının suyu acıdır. Bal ile tüketilmesi tavsiye edilir. Evde, balkonda, saksı içinde yetişmeye elverişli olan kudret narını bol su ve güneş ışığı vererek verim alabiliriz.Kudret Narının Faydaları Nelerdir?

Meme kanserine iyi gelen kudret narı, aynı zamanda bağırsak sorunlarına da iyi geliyor. Kudret narı vücutta tümör oluşumunu engelliyor. Eski zamanlarda yanık tedavisinde kullanılıyordu. Doğal antibiyotik etkiye sahiptir.

Antienflamatuvar etkiye sahip olduğundan iltihabı yok eden ve dağıtan etkiye sahiptir. Kandaki toksinleri yok eden kudret narı aynı zamanda kandaki şeker oranını düzenler.

Cilt hastalıklarına da iyi gelir aynı zamanda kudret narı akne ve sivilce oluşumunu engeller.Kudret narı midede ülser, gastrit, kolit, reflü gibi hastalıklara iyi gelir.

Aynı zamanda 12 parmak bağırsağında olan hastalıklara da iyi gelir.Kudret narı bal ve zeytinyağı ile macun kıvamına getirildikten sonra tüketilmelidir.

Her insanda aynı etkiyi göstermeyebilir. Doktor  ya da bir uzman tavsiyesinde kullanılmalıdır.

Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum