Kırmızı Bülten İle Aranan İki Rus Kadın Yakalandı

INTERPOL tarafından kırmızı bülten ile aranan DAEŞ üyesi Oldukları İddia edilen 2 Rus Vatandaşı kadın yanlarında 3 çocuk ile birlikte yasa dışı yollardan Türkiye'ye geçmeye çalışken yakalandılar.

Kırmızı Bülten İle Aranan İki Rus Kadın Yakalandı
01 Kasım 2019 - 23:00

Kilis'te, terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Rusya vatandaşı 2 kadın Türkiye’de yakalandı.

Yanlarında 3 tane çocuk ile birlikte yasa dışı yolardan ülkeye girmek isteyen ve kırmızı bülten ile aranan 2 kadın yakalandı. Türkiye'ye kaçak yollarla geçmeye çalıştıkları anlaşılan teröristler, İnterpol işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildikleri belirtildi.Bir grup teröristin sınırdan yasa dışı olarak ülkeye geçeceği bilgisini alan İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ekipleri, Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlattı.

Ekipler, Duruca köyü Suriye sınır hattında düzenledikleri operasyonda, yurda kaçak yollarla girdikleri tespit edilen 2 kadını, beraberlerindeki 3 çocukla yakaladı.

Kimlik kontürolünde Rusya Vatandaşı iki kadın ıntepol tarafından kırmızı bülten ile arandığı ortaya çıktı. E.K. ve E.S. oldukları belirlenen şüpheliler Jandarmadaki işlemleri tamamlandıktan sonra İnterpol işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildikleri belirtildi.

Muzurca.com 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum