Kaza Yapan Şarkıcı Bengü Kusurlu Bulundu Rekor Tazminat Ödeyecek

Şarkıcı Bengü ne zaman kaza geçirdi? Kaza geçiren Bengü korumasını kaybetti? Mahkemeye taşınan bu kazanın sonucuna hakim nasıl karar verdi? Bengü'nün korumasının ailesi Bengü'den şikayetçi oldular mı?

Kaza Yapan Şarkıcı Bengü Kusurlu Bulundu Rekor Tazminat Ödeyecek
27 Aralık 2019 - 10:01

Sesiyle büyüleyen şarkıcı Bengü 2012 yılının Haziran ayında Ankara’dan İstanbul’a giderken kaza geçirdi.  Şarkıcı Bengü geçirmiş olduğu kazadan yaralanmıştı. Fakat koruması hayatını kaybetmişti. Direksiyonda Bengü’nün şoförü bulunuyordu. Kazadan şoför kusurlu bulununca 2 buçuk yıl hapis cezasına çaptırılmıştı.

Bengü’nün korumasının ailesi Bengü’den şikayetçi oldu. Bengü’nün koruması olan Ümit Özer’in ailesi Bengü’den şikayetçi olmasının sebebi ise oğullarının sigortasız çalıştırma gerekçesi.  Kaza geçiren Bengü’nün bilir kişi raporunda Bengü’nün işverenlerine gerekli önlemi almadığı gerekçesiyle yüzde 25 kusurlu olduğu ortaya çıktı.

ŞARKICI BENGÜ KAZADAN SONRA MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT OLARAK 400 BİN TL ÖDEYECEK 

İstanbul 18. Mahkemesi’nde görülen davada Bengü’nün korumasının ailesi ve Bengü’nün avukatları katıldı. Bengü’nün katılmadığı mahkemede hakim rekor tazminat vermesine karar verdi.


Hakim, şarkıcı Bengü’ye ölen koruması için maddi ve manevi tazminat olarak 400 bin TL vermesine karar verdi.  Bengü’nün geçirmiş olduğu kazadan itibaren ve korumasının ölmesi nedeniyle faiziyle birlikte 400 bin TL tazminat verilmesine karar verildi.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum