Kamu Bankalarından Tarihin En Büyük Kredi Paketi Açıklandı

Korona virüsle mücadele devam ederken Cumhuriyet tarihinin en büyük kredi paketleri peş peşe açıklandı. Bu kredi paketlerinde hangi krediler çekilecek? Hangi bankalar destek veriyor? Tüm ayrıntılarıyla haberimizde...

Kamu Bankalarından Tarihin En Büyük Kredi Paketi Açıklandı
01 Haziran 2020 - 10:46

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele devam ediyor. Vatandaşı rahatlatmak için Berat Albayrak geçtiğimşz günlerde yapmış olduğu bir açıklama da vatandaşlara finansman kredi desteği, ve geri ödemesiz farklı paketlerin olacağını söylemişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vatandaşların rahat bir nefes alabilmesi için ürün paketini ayrıntılı olarak kamuoyu ile paylaşacak. Berat Albayrak'ın paylaşacağı geniş çaplı pakette; 'sosyal ihtiyaçlar tatil seyahat ve konut olmak üzere üç ayaktan oluşuyor.VAKIFBANK ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK KREDİ PAKETLERİNİ AÇIKLADI 

Kamu bankaları ile bir süre geri  ödemesiz, sonra uygun taksitler halinde ödemeli bir kredi desteği paketi planlanıyor. Devlet destekli bankalarda olacak bu paketler Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından verilecek.  

Isimleri verilen bu bankalardan konut tatil ve mobilya için yeni Kredi paketleri hazırlandı. Bankalar şu şekilde açıklama yaptı; Bu kapsamda birinci el, sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır.

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık %0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır. İkinci el binek araç veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. 
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum