İtalya Ve İspanya'ya Giden Yardımlarda Mevlana'nın Sözü Yer Aldı

Milli Savunma Bakanlığı tarafında İtalya ve İspanya gönderilecek Sağlık Malzemelerinin Üstünde Mevlanın şu sözleri yer aldı.  “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.”

İtalya Ve İspanya'ya Giden Yardımlarda Mevlana'nın Sözü Yer Aldı
01 Nisan 2020 - 10:55 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 10:58

Korona virüsünden e çok etkilenen ülkeler arasında İtalya ve İspanya yer alıyor. Türkiye sağlık malzemesi gönderdiği iki ülke olan İtalya ve İspanya'ya Gönderilen yardımların üzerindeki Mevlana sözleri yer aldı.

Mevlana’nın sözü:  “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise korona virüsünden en çok etkilenen İtalya ve ispanyaya yardım için sağlık malzemesi gönderileceği duyuruldu.Sağlık Bakanlığının sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı açıklamada ise "Sn.Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, MSB'ye ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkânlarla üretilen; çeşitli tipte maske, tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri, COVID-19 ile mücadele kapsamında İtalya ve İspanya’ya TSK'ya ait uçak ile gönderilecek." ifadeleri kullanıldı. Yardım malzemeleri ise sabah saatlerinde yola çıkarken yardım malzemelerini üzerindeki Mevlana sözü Dikkatlerden kaçmadı.

Korona virüsü nedeni ile zor zamanlar geçiren İtalya ve ispanya yardım malzemesi ilk olarak İspanya’ya oradan sonra ise İtalya'ya geçeceği belirtildi. Gönderilen yardım malzemelerin üzerinde İspanyolca ve İtalyanca Mevlana’nın “Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var.” sözü yer verilirken ayrıca İspanyol halkına sevgiler notu dikkatlerden kaçmadı.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum