İstanbul'da İntihar Eden 4 Kardeş: Yeşil Kartı Kabul Etmediler Onurlu İnsanlardı

İstanbul’da hayatını kaybeden 4 kardeşin ölümleri hala sırrını koruyor. Söz konusu intihar olayına ilişkin son açıklama ise Türkiye’yi yasa boğdu. 4 kardeşin muhtaç vatandaşlara verilen yeşil kartı kabul etmedikleri öğrenildi.

İstanbul'da İntihar Eden 4 Kardeş: Yeşil Kartı Kabul Etmediler Onurlu İnsanlardı
07 Kasım 2019 - 07:12

Bilindiği üzere İstanbul’da 4 kardeşin intihar etmesi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. İstanbul Fatih’te geçim sıkıntısı nedeniyle intihar ettikleri düşünülen ve hala gizemini koruyan olaya ilişkin yeni gelişmeler yaşandı.
 
Kardeşlerin yakın dostu olduğunu söyleyen bir kişi aileye dair açıklamalarda bulundu. Kardeşlerin aile dostu olduğunu söyleyen Serpil Alkan tarafından yapılan açıklamalarda ise 4 kardeşin yardım taleplerini geri çevirdikleri ortay çıktı.


 
YARDIM VE YEŞİL KART TALEPLERİNİ KABUL ETMEDİLER
 
Serpil Alkan tarafından yapılan açıklamalarda ailenin yapısına ve durumuna dair bilgiler verildi. Serpil Alkan 4 kardeşim maddi sıkıntılar nedeniyle zor günler yaşadıklarını söyledi. RS FM yayınına katılan Serpil Alkan konuşmasında hayatını kaybeden kardeşlerden Oya ve Kamuran'ın 35 yıllık arkadaşlarını olduğu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu.
 

“İki kardeşi var onlara sesleniyorum. Ben aileden olmadığım için bana cenazeyi vermeyecekler. En azından cenazeyi kaldırmak için bana yardım etsinler. Durumlarını düzeltmek, borçlarını kapatmak için Mersin'de bir miras olayı vardı. Ucuza gitmesin diye biraz bekletmişlerdi. Aile Sosyal Bakanlığından geldiler, başvuru yok dediler. Haber vermedikleri için yardım da gelmemiş. Daha önce yeşil kart çıkartsınlar diye çok söyledim ama kabul etmediler, onurlu insanlar”

Serpil Alkan 4 kardeşin hayatını kaybetmesine ilişkin konuşmasında ayrıca Oya’nın ben ölürsem kardeşlerim perişan olur diye düşünmüş olabileceğini ifade etti.
 
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum