İspanya'da Korkutan Corona Sayısı

İspanyada corona'dan öle kişi sayısı bir günde 500 kişi aratarak tam 2 bin 696 oldu vaka sayısı ise 39 bin 673 olduğu yetkililer tarafından açıklandı.

İspanya'da Korkutan Corona Sayısı
24 Mart 2020 - 22:00

Dünyada corona virüsten en çok etkilenen ülkelerden biri İspanya oldu ispanyadaki vaka ve ölü sayısı gün geçtikçe armaya devam ediyor.

Dünya corona virüs ile mücadelede en çok dikkatleri çeken ülkelerden biri Olan İspanya yeni verileri açıkladı. İspanyada corona virüsünden ölenlerin sayısı 2696 olurken vaka sayısı ise 39bin 673 oldu. Ölü sayısının çok ciddi bir şekilde artmasını sağlık bakanlığı tarafından açıklandı.Bir günde 500 kişi hayatını kaybettiği ispanyada ise vaka sayısı binlerce kişi arttı. İspanyol yetkililer tarafından yapılan dikkat çeken başka bir açıklamada ise ülke genelinde 5000 üzerinde sağlık çalışanında corona virüs tespit edildiği belirtildi.

Diğer yandan ülke genelinde evlerinde karantina altında olan bazı yaşlılar ise evlerinde ölü olarak askerler tarafından bulundukları açıklandı.

İspanyada corona virüs vakalarını sayısı gün geçtikçe artarken toplam 5400 sağlık çalışanlarında corona virüs testlerini pozitif çıktığını açıklandı.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada virüs kapan sağlık çalışanları ülkede çalışan diğer sağlık çalışanlarının sadece yüzde 14 olduğu bildirildi.
 
Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum