İspanya'da Korkutan Bilanço

İspanyada Korona virüsünden etkilenen ve en çok can kaybı veren ikinci ülke oldu ilk olarak İtalyanın geldiği sıralamada ikinci sırada Çin'i geçerek ikinci sırada yer aldı.

İspanya'da Korkutan Bilanço
25 Mart 2020 - 17:42 - Güncelleme: 26 Mart 2020 - 22:02

Çin’den tüm Dünya’ya hızlı bir şekilde yayılan korona virüsünden en çok etkilenen ülkeler arasında yer alıyor. İspanyada son durum ve korona virüsünün hızlı bir şekilde çoğalması korkutuyor.

İspanyada vaka sayısını ve yaşamını yitirenlerin sayısı hız kesmeden devam ediyor. İspanyada vaka sayısı son yapılan açıklamalara göre 24 saat içinde 7 bin 937 artarak 47 bin 610'a ulaştı. Hayatını kaybedenlerini sayısı ise son bir günde 738 artarak 3 bin 434 oldu.İSPANYA'DA KORONAVİRÜS CAN KAYBI ARTIYOR

Ülkede toplam vaka sayısı 47 bini geçerken hayatını kaybedenlerin sayısı ise 3 bin 434 olarak açıklandı. Son yapılan açıklamada ise Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak ortaya çıkan Korona virüsü İspanyada korkutan rakamlara ulaştı.

Son veriler sonrası İspanya’daki vaka sayısı ve ölü sayısının artması sonucu Korona virüsünden Çin’ geride bırakarak en çok ölü sayısı olan ikinci ülke oldu.

Çin'deki ölü sayısı son verilere göre 3 bin 281 olurken en korkuç tablo ise italyadan geldi. İtalyada ölenlerin sayısı 7 bine yaklaşırken Korona virüsünden en çok etkilenen ülke olarak birinci sırada yer alıyor.

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum