Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır? Doğrulama Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformu olan Instagram'da mavi kod ne demektir? Instagram'da mavi tik nasıl alınıyor? Instagram'da doğrulama kodu nasıl yapılıyor? Instagram'da mavi tik aşama aşama nasıl yapılıyor? Instagram mavi tik başvurusundan sonra ne kadar süre içinde dönüş yapılıyor?

Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır? Doğrulama Nasıl Yapılır?
03 Nisan 2020 - 05:30

Sosyal medya platformu olan Instagram'da Mavi tik daha öncelerde tanınan ve bilinen kişilere veriliyordu. Fakat şimdi herkes alabilir. Instagram'da mavi tik almak demek hesabın doğrulanması anlamına geliyor.

Instagram'da nasıl doğrulanılır Instagram'da nasıl mavi tik alınır gibi soruların cevaplarını Muzurca.com ekibi olarak haberimizde derledik. INSTAGRAM'DA MAVİ TİK NASIL ALINIR? DOĞRULAMA NASIL YAPILIR?

Sosyal medya platformu olan Instagram'da mavi tik almak için başvuru şu şekilde yapılır; Instagram'ı açın ve profilinize gidin. Ayarlar butonuna basın. Doğrulama Talep Et kısmını tıklayarak görülen formu doldurup, başvurunuzu kaydedip ve durumunuz için Instagram'dan haber bekleyin.

Instagram'da yaptığınız bu işlem onay almayabilir. Herkesin alabileceği bir şey olsa herkes yapabilir. Instagram'da mavi tik herkese verilmiyor. Bunun için kodunun eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Bazen tüm bilgileriniz doğru olsa da Instagram platformu kabul etmeyebiliyor. 

Instagram gönderilen bu mavi tik yani doğrulama kodunu incelemeye alıyor. Bu sürenin ne kadar süreceğine dair hiç bir bilgi yok. Bu tamamen sosyal medya platformu olan Instagram'a bağlı. Bu süreç uzun da sürebilir kısa da.
Muzurca.com 

YORUMLAR

  • 0 Yorum