İngiltere Başbakanlık Görevi Dışişleri Bakanı Alacak

İngiltere'de Vaka sayısı Kaç? İngiltere'de Başbakanlık Görevini Dışişleri Bakanımı alacak? İngiltere'de ölenlerin sayısı kaç? İngiltere corona virüsünden nasıl etkileniyor? bütün merak edilen detaylar haberimizde..

İngiltere Başbakanlık Görevi Dışişleri Bakanı Alacak
23 Mart 2020 - 23:37

İngiltere’yide etkisi altına alan corana virüsü ülke genelinde yeni tedbirler alınmasına neden oldu. İngiltere’de bugüne kadar toplam vaka sayısı 5 bini geçerken ölenlerin sayışında gün geçtikçe artıyor.

İngiliz hükümeti ise yeni tedbirler için masaya oturdu. Ülke genelinde  restoran, kafe, bar ve eğlence merkezlerinin kapatılmasının ardın sokaklarda kimse kalmadı.İngiliz hükümetinden dikkat çeken corona virüs kararı Covid-19 tasarısını imzalanmasının ardın İngiliz hükümetinden dikkat çeken açıklama geldi.

Açıklamaya göre Başbakan Boris Johnson'un salgından etkilenip virüs nedeni ile hastalanması sonucunda Başbakanlık görevini Dışişleri bakanı Dominic Raab'ın üstleneceği açıklandı.

İngiltere genelinde vaka sayısını gittikçe artması ve öle sayılarında çoğalması durumda olası önlemler artırılıyor.

Ülke genelinde toplam vaka sayısı 5 bin 683 olurken ölenlerin sayısı ise 281 yükselmiş durumda ülke genelinde Cuma günü yürülüğe giren yasa ile birlikte ülke hayalet şehir’e döndü.

Yeni karara ile birlikte Londra halkı evlerine çekildi. öte yandan Başbakanlık görevini üstlenen dışişleri bakanınında hastalanması durumumda bakanın herhangi bir bakanlığa vekalet verebileceği belirtildi.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum