İmamoğlu'ndan Kayyum Açıklaması İçin İlk Tepki ''Polemikle Beslenmiyorum''

İstanbul Büyük Şehir Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'un ''İstanbul'a kayyum söz konusu değil'' açıklamasında "Önemsememiştim. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. dedi.

İmamoğlu'ndan Kayyum Açıklaması İçin İlk Tepki ''Polemikle Beslenmiyorum''
08 Eylül 2019 - 14:04

İçişleri süleyman soylun’nuİmamoğlu’ndan Kayyum Açıklaması İçin İlk Tepki ''Polemikle Beslenmiyorum ''İstanbul'a kayyum söz konusu değil'' açıklamasından sonra Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan "Önemsememiştim.

Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil" şeklinde açıklama yaptı."İstanbul'a kayyum söz konusu değil. Bu terörle ilgili bir durum" açıklamasının ardından açıklama yaptı. İmamoğlu, "Önemsememiştim. Polemikten beslenmiyorum, hala o noktadayım. Söylenen sözler üzücüydü. Bir insanı karalamak hoş bir durum değil" dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun Pejmürde Yanıtı


Devlet adamlığı diye bir tanımımız var bizim. Çok düşünüp az konuşmayı gerektiriyor. Sizi dünya dinliyor. Ülke içinde söylenen her cümle bizi ilgilendiriyor. Siyaset alanı dikkatli konuşmayı gerektiriyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Diyarbakır’da HDP’ye Atatürk portresi verdiği hediye içinde şunları söyledi. Türkiye'de yaşayan herkese ben istediğimi hediye ederim. Edemeyen utansın. Onlara da tavsiye ederim. Ben burada nasıl konuşuyorsam Diyarbakır'da da öyle konuşuyorum.

Ekrem İmamoğlu israf dediği araçlar içinde şu ifadeleri kullandı.


Ben o araçlarla fotoğraf çektirmem. Utanıyorum ben bu israftan. İsrafları ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.
16 milyon hemşerim daha iyisini hedeflesin.


Şahıslardan belediye araç kiralayamaz. Bana ulaşmış bir bilgi yok. Çekecek farkları var mıdır bilmiyorum. Derhal gelip araçlarını alabilirler. Araç kira bedeli ve yakıt masrafları açıklanacak.
İsrafın bedeli herkesle paylaşılacak."dedi.
Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum