İhtiyaç Kredisi Başvurusu 6 Ay Geri Ödemesiz

Aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara 3 kamu bankasından 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi verilecek. Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'ın yaptığı ortak çalışmada 36 taksitle 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredi başvurusu 1 Nisanda başlayacak. Başvurular İnternet üzerinden yapılacak.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu 6 Ay Geri Ödemesiz
30 Mart 2020 - 21:00

Aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlara 3 kamu bankasından 6 ay geri ödemesiz ihtiyaç kredisi verilecek. Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’ta başlayacak yeni uygulama aylık geliri 5 bin TL'nin altında olan vatandaşlar için geçerli olacak 6 ay geri ödemesiz kredi başvuru uygulaması 1 Nisan'da başlayacak.

Kredi Başvuruları internet üzerinden yapılacak. 36 ay eşit taksitlere 10 bin TL kredi kullandırılacak. Hane halkı geliri 5 bin TL'nin altında olanlara bireysel açıdan kamu bankaları tarafından desteklenecek Bankalardan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi.3 KAMU BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR BAVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAK

3 kamu Bankası ortak açıklamada: "Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan
"Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz. İfadeleri kullanıldı.


EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI


İhtiyaç kredisi Başvurusu 1 Nisanda başlayacak Banka müşterilerine Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bu krediden faydalanma imkânı da sunulacaktır. 3 kamu bankası tarafından ortak olarak değerlendirilecek. Müşteriler yalnız bu 3 bankadan birine başvuru yapabilecek. Başvurular internet üzerinden yapılacak. Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra krediler banka müşterilerin hesaplarına yatacak. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı. "Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamında tüm kurumlarımızla, vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Muzurca.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum