İçişleri Bakanlığı Temennimiz Suriyelilerin Evlerine Dönmesi

İçişleri Bakanlığı Suriyeliler için ne söyledi? Suriyeliler için hangi açıklamalarda bulundu?

İçişleri Bakanlığı Temennimiz Suriyelilerin Evlerine Dönmesi
01 Kasım 2019 - 17:18

İçişleri Bakanı yardımcısı İsmail Çataklı AA muhabirine konuştu. Konuşmasında güvenli bölge ve Suriyelilerin evlerine dönmelerini ele aldı.

Türkiye hedefinin Suriye’deki istikrar ve tekrar ülkelerine geri dönmesi olarak nitelendiren İsmail Çataklı şöyle ifadelerde bulundu;

Temennimiz Suriyelilerin Evlerine Dönmesi 

Türkiye'nin temel hedefi, Suriye'de istikrarın bir an evvel sağlanması ve ülkemizde misafir olarak bulunan, muhacir olarak gelen insanların, oraların güvenli hale gelmesiyle ülkelerine dönüşünü temin etmek.


Bunun için de gerek uluslararası girişimler, gerekse bizzat ülke olarak icra ettiğimiz operasyonlarla da alanda çaba sarf ettik ve girişimlerde bulunduk. Daha önce Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı icra edildi ve güvenliği sağlanan bu bölgelere 366 bin Suriyeli döndü.

 Son olarak gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı bölgesine de daha önceki operasyonlarda olduğu gibi o bölgeden olan insanlar başta olmak üzere gönüllü gitmek isteyenlerin dönüşü için ülkemiz gerekli çalışmaları yürütecek.

İnşallah olabildiğince fazla Suriyeli o bölgelere döner. İfadelerini kullanarak Suriyeli vatandaşların evlerine gitme temennisinde bulundu.
Muzurca.com

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum