İçişleri Bakanı Soylu Biz DAEŞ Mensubunun Oteli Değiliz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazetecilerin sorularını cevapladı? Bakan Soylu DAEŞ'liler hakkında ne söyledi?

İçişleri Bakanı Soylu Biz DAEŞ Mensubunun Oteli Değiliz
02 Kasım 2019 - 22:33

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazetecilerle bir araya gelerek gazetecilerin sorularını cevapladı. İçişleri Bakanı Soylu DAEŞ’lilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Süleyman Soylu  Daeş’lilerle ilgili şu açıklamalar da bulundu;

 Yakalananları kendi ülkelerine geri göndereceğiz. Biz kimsenin DEAŞ mensubunun oteli değiliz. Ben vatandaşlıktan çıkardım, siz başınızın çaresine bakın, bu bizim açımızdan kabul edilebilir değildir.

Yakalanan DAEŞ'lileri Kendi Ülkelerine Göndereceğiz

Yakalanan Daeş’lileri kendi ülkelerine göndereceklerini dile getiren Bakan Soylu biz kimsenin oteli değiliz, vatandaşlıktan çıkardım siz başınızın çaresine bakın bizim açımızdan kabul edilebilir değil sözlerine devam ederek şu sözleri söyledi;


Bu, aynı zamanda bir sorumsuzluktur. (DAEŞ'lilerin vatandaşlıktan çıkarılması) Sadece Hollanda'nın ortaya koyduğu süreç değil, İngiltere de yapıyor. İşin kolayını herkes bulmuş. Sözlerini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleymen Soylu DAEŞ’lilerin vatandaşlıktan çıkarılması ve bunun sadece Hollanda ve İlgiltere değil herkes işin kolayını bulmuş sözleriyle DAEŞ’lileri ülkelerine göndereceklerini dile getirdi.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum