Hükümet IMF ile Görüşme Kapsamında Muhalefeti Eleştirdi

IMF ile Türkiye arasında görüşmeler gerçekleştirildiği iddialarına ilişkin hükümetten açıklama geldi. AK Parti kanadından yapılan açıklamada muhalefetin IMF temsilcileri ile görüşmesi eleştirildi.

Hükümet IMF ile Görüşme Kapsamında Muhalefeti Eleştirdi
25 Eylül 2019 - 11:24

Türkiye ile Dünya Bankası arasında bazı görüşmelerin olduğu konusunda iddialar ekonomi gündeminde yer alırken bu konuya dair hükümetten ilk açıklama geldi. 

Dünya Bankası IMF ile Türkiye arasında olduğu iddia edilen görüşmelerin, muhalefet partilerinden yapıldığını ifade eden AK Parti'de, bundan sonraki süreç için önemli ifadeler kullanıldı. MUHALEFET PARTİLERİNE IMF ELEŞTİRİSİ

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş bu açıklamalarında, İYİ Parti ve CHP'li iki ismin IMF ile görüştünü ifade etti. 

Dünya Bankası ile muhalefet partileri arasında gerçekleştirilen bu görüşmelerini eleştiren Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin IMF'den kurtulduğunu ifade etti. 

"IMF heyeti ile muhalefet partilerinin görüşmesi meselesi. IMF sadece ekonomik konularda tavsiyelerde bulunan bir kuruluş değildir aslında küresel finans kapitalizmin önemli siyasal kurumlarından birisidir. Birileri istese de istemese de Türkiye bir daha IMF'nin kapısına muhtaç kalmayacaktır. Türkiye IMF defterini kapatmış, kenara atmıştır. Kimse IMF heyetleriyle gizli kapaklı görüşmeler yapmaya kalkmasın"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş konuşmasının sonunda ayrıca Suriye konusu ve güvenli bölge konularına değindi. Sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi veren Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin taleplerini yineledi.

Muzurca.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum