Harbiye Açıkhava'da Mor ve Ötesi İzdihamı

Harbiye Açıkhava'da Mor ve Ötesi izdihamı yaşandı. Mor ve ötesi konserde hangi şarkıları söylediler? Çorlu'da tren kazasında ölenler için hangi şarkıyı söylediler?

Harbiye Açıkhava'da Mor ve Ötesi İzdihamı
08 Ekim 2019 - 21:53 - Güncelleme: 08 Ekim 2019 - 22:03

Mor ve Ötesi Senfonik konseri önceki gece Harbiye Açıkhava'da gerçekleşti. Biletleri günler öncesinden tükenen etkinlikte Mor ve Ötesi hayranları erken saatlerde konsere girmek için uzun  kuyruklar oluşturdu.

Şef Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası ve Masis Aram Gözbek yönetimindeki Magma Filarmoni Korosu’nun Mor ve Ötesi’ne eşlik ettiği konserde grup üyeleri Harun Tekin, Kerem Özyeğen, Burak Güven ve Kerem Kabadayı 16 şarkılık senfonik repertuvarları ile dinleyicilerine farklı bir Mor ve Ötesi deneyimi yaşattı.

Çorlu Tren Kazasında Ölenleri Unutmadı

Konserde ‘Oyunbozan’, ‘Cambaz’, ‘Araf’ ve ‘Bir Derdim Var’ gibi sözü ve müziği kendilerine ait olan şarkıları seslendiren Mor ve Ötesi grubu Çolu’da tren kazasında hayatını kaybedenleri unutmadı.


Çorlu tren kazasında hayatını kaybedenler için ‘Ölmez Melekler’ adlı şarkıyı söyledi.Mor ve Ötesi hayranları yağmura aldırış etmeden Harbiye’yi dolduran binlerce kişi de hep bir ağızdan eşlik etti.Avrasya Filarmoni Orkestrası ile birlikte gerçekleştirdikleri senfonik performansları büyük ilgi gören Mor ve Ötesi grubunun Magma Filarmoni Korosu ile birlikte gerçekleştirdiği performanslar ise dakikalarca ayakta alkışlandı.

Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin "Deli" şarkısı öncesinde hayranlarına " Geldik Eurovision şarkımıza. Hikayesi de ilginçtir. Türkiye Radyo Televizyon (TRT) bizi çağırmış. Allah Allah niye çağırmış dedik, çok şaşırdık. Meğer Eurovision içinmiş." sözleriyle "Deli" şarkısını seslendirdi.

Mor ve Ötesi Yaklaşık iki saatlik konserini "Bir Derdim Var" şarkısıyla sonlandırdı. Yaklaşık altı bin kişinin tezahüratları ve alkışları sahneye tekrar çıkan grup "Cambaz" ve "Bir Derdim Var" şarkısını tekrar seslendirerek double bis yaparak konseri bitirdi.

Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum