Hakkari ve Akçakale'den Şehit Haberleri Geldi

Hakkari ve Şanlıurfa'da dört asker şehit oldu. Askerler nasıl şehit düştüler? Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı nasıl açıklamalarda bulundular?

Hakkari ve Akçakale'den Şehit Haberleri Geldi
28 Kasım 2019 - 11:00 - Güncelleme: 28 Kasım 2019 - 11:11

Hakkari ve Şanlıurfa’dan şehit haberleri peş peşe geldi. Önce şehit haberi Hakkari’den geldi. İçişleri Bakanlığı’nın duyurduğu haberde Hakkari’de yıldırım düşmesi sonucu iki asker şehit oldu.

Şehit olan askerlerin Hakkari Merkez Davuş Tepe Üs Bölgesi’nde yıldırım düşmesinden iki asker şehit oldu. İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklama şöyle; Hakkari-Merkez ilçe Davuş Tepe Üs bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu 2 jandarma personelimiz şehit olmuştur.

OPERASYONLAR DEVAM ETMEKTEDİR 

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileriz. İfadelerinde bulundu. Şanlıurfa’dan gelen şehit haberi içinde Milli Savunma Bakanı şöyle bir açıklamada bulundu; Barış Pınarı Harekâtı kapsamında, 27 Kasım 2019 tarihinde Akçakale'de bir hudut karakoluna yapılan havan saldırısı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.


Havan atışının yapıldığı bölge, ateş destek vasıtaları ile derhal atış altına alınmıştır. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. İfadelerine yer verildi. Hakkari ve Şanlıurfa’dan dört şehit haberi geldi. Hakkari’de yıldırım düşmesi iki asker, ardından PKK tarafından yapılan saldırıda ise iki asker şehit oldu.
Muzurca.com 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum