MEB Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İle İlgili Yeni Açıklama 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk LGS ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. MEB Bakanı Ziya Selçuk soru kitapçığı ve cevap anahtarları ile ilgili ne söyledi? Soru kitapçığı ve cevap anahtarları LGS'den hemen sonra verilmeyecek mi? Soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ne zaman dağıtılacak?


MEB Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İle İlgili Yeni Açıklama 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan liseye giriş sınavı ile ilgili yeni açıklama geldi. 20 Haziran olarak belirlenen LGS'de öğrencilerin sağlığı açısından yeni bir tedbir daha açıklandı. MEB Bakanı Ziya Selçuk LGS ile ilgili şu açıklamada bulundu;

Geçen yıllarda sınav günü sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilere verilen soru kitapçıkları, bu yıl olası yoğunluğun önüne geçilmesi için 22 Haziran Pazartesi gününden itibaren isteyen öğrencilere dağıtılacak.

ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI AÇISINDAN SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAP ANAHTARLARI CERRAHİ ELDİVENLE DAĞITILACAK 

İkinci önlem olarak da sınav salonlarında soru kitapçığı ve cevap anahtarları dağıtılırken sınav görevlileri tarafından cerrahi eldiven kullanılması kararı alındı.

Bakan Ziya Selçuk normal sınavlarda sınav bitiminden bir saat sonra soru kitapçıklarının dağıtıldığını fakat bu LGS'de ise sınavdan iki gün sonra yani 22 Haziran'da öğrenci velileri tarafından alınabileceğini açıkladı.

LGS'de diğer bir önlem olarak sınav görevlileri tarafından dağıtılacak olan her soru kitapçığı ve cevap anahtarları cerrahi eldivenle öğrencilere verilecek. LGS sınavının sorularının açıklanacağı tarih ise 16 Temmuz olarak açıklanmıştı.
Muzurca.com 

[ilgili-haber=13963]