Brezilya Son Dönemlerde Korona Virüsün Merkezi Haline Geldi 350 Bine Yakın Vaka Var

Brezilya son günlerde korona virüs vaka sayıları ve ölüm sayıları ile Rusya'yı geride bıraktı. Mart ve Nisan aylarında vaka ve hayatını kaybedenlerin sayıları az seyrederken Devlet Başkanı Bolsonaro'nun umursamaz yaklaşımı ve "kötü ekonomi virüsten daha tehlikeli" sözlerine uygun uygulamalarda bulunması ile birlikte Brezilya’da vaka ve ölüm sayılarında büyük bir artış meydana geldi.


Brezilya Son Dönemlerde Korona Virüsün Merkezi Haline Geldi 350 Bine Yakın Vaka Var

Geçtiğimiz günlerde Rusya'daki korona virüs vakaları ve hızlı artış gözükmesi, korona virüsün yeni merkezi olarak Rusya ön görülüyordu. Brezilya'daki hızlı korona virüs artışı Rusya’yı geride bıraktı. Son haftalarda vaka ve ölüm sayıları ile büyük bir artış görülen Brezilya korona virüs vakasının en çok görülen ikinci ülkesi oldu. Brezilya Sağlık Bakanlığının yaptığı son açıklamaya göre

BREZİYA'DA SON 24 SAAT İÇİNDE BİNE YAKIN KİŞİ KORONA VİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

Brezilya'da son 24 saat içinde korona virüs testi pozitif çıkan vaka sayısı 16 bin 508 olduğu açıklandı. Brezilya’da son açıklan korona virüs vaka sayısına göre göre ülkede toplam korona virüs vaka sayısı 347 bin 398 kişi oldu. CNN International'ın yayınladığı habere göre Rusya’nın korona virüs vaka sayısı toplam olarak 335 bin olduğu belirtildi.

Brezilya'da son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısı bine yaklaşırken toplam Brezilya'da korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 22 bin 13 kişi olarak açıklandı. Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro yaptığı açılamada ise kötü bir ekonominin korona virüsten daha tehlikeli olduğunu ifade ederek maske takmaya bir grup destekçi ile bir araya gelmişti.

Muzurca.com