Süleyman Soylu'nun Gündeminde Yine Yerli Diziler Yer Aldı Suçu Tetikliyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu diziler için hangi sözleri söyledi? Bakan Süleyman Soylu daha öncelerde de dizi eleştirisinde bulunmuştu? Yaptığı açıklamalarda diziler hakkında neler söyledi? Teknoloji hakkında neler söyledi?


Süleyman Soylu'nun Gündeminde Yine Yerli Diziler Yer Aldı Suçu Tetikliyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında bir çok konuyu ele aldı. Ele aldığı konulardan biri ise diziler ve teknoloji dünyası. Süleyman Soylu dizi ve teknoloji hakkında şu sözleri söyledi; Yeni iletişim, yaygın medya unsurlarıyla insanlardaki bir şeyleri kazanma hırsının artması veya topluma verilen yanlış mesajlar, gelişi güzel yapılan yayınlar, suçlu profilini değiştiriyor. 

Bakan Soylu, yeni iletişim yaygın medyanın insanları daha hırslı yaptığını  ekranlarda çıkan gelişi güzel yapılan programların suçlu profillerini değiştirdiğini vurgulayarak şöyle devam etti; 

DİZİLER BİR ALT YAPI OLUŞTURUYOR 

Günlük hayatta şahit olduğumuz pek çok cinayet hadisesinin aynısını yıllardan beri televizyon filmlerinde, dizilerde izliyorduk. Birilerini bir şekilde etkilediğini, yönlendirdiğini, onlardan akıl aldığını, bir fikri altyapı oluşturduğunu, kim inkar edebilir? Bunun üstüne bir de teknolojik yeniliklerin açtığı kaza ve suç alanları ekleniyor. İfadelerini kullandı.

Dizi ve film  dünyasında cinayetlerin, işlenen suçluların bir şekilde birilerini etkilediğini insanlarda bir alt yapı oluşturduğunu dile getiren Bakan Soylu birde teknolojideki yenilikler  eklenince suç unsurlarının daha da arttığını belirtti.
Muzurca.com