Ay Yapım’dan Babil Dizisi Geliyor

Uluç Bayraktar'ın yönetmen koltuğuna oturduğu dizi Babil'in oyuncu kadrosunda kimler oynayacak? Babil dizisinin konusu ne? Babil dizisinin senaryosu kime ait?


 Ay Yapım’dan Babil Dizisi Geliyor

Ay yapım imzalı yeni bir dizi ekranlara gelmeye hazırlanıyor. 2019 ve 2020 yılının yeni sezonunda muhteşem kadrosuyla ve farklı senaryosuyla Uluç Bayraktar yönetmenliğinde ekranlarda yerini almaya hazırlanıyor.

Baş rollerini Birce Akalay, Aslı Enver, Halit Ergenç, Ozan Güven ve Nur Fettahoğlu’nun paylaştığı dizinin Star TV de yayınlanacağı iddia edildi.

Dizinin Konusu Oldukça Etkili 

Dizinin konusu ise şöyle açıklandı. Babil dizisinin konusu;İrfan büyük bir üniversitede Ekonomi hocası olarak çalışmaktadır. İdealist bir profesör olan İrfan öyle bir zaman gelir ki düşünceleri yüzünden işinden atılır ve hiç bir yerde iş bulamaz.

Kötü olaylar üst üste gelir, işsiz kalan İrfan’ın oğlu ise pahalı bir tedavi gerektiren ölümcül bir hastalığa yakalanır. Çaresiz durumda kalan İfan yakın arkadaşı Egemen ile emlak sektörüne atılır ve yaptıkları bir sahtekarlıkta yakayı ele verirler.
Mafya ellerinde ki her şeyi alınca bu sefer iki kafadar Türkiye’nin en büyük saadet zincirini kurarlar ve çok para kazanırlar. Kazanılan bu para İrfan, İrfan’ın eşi, yakın arkadaşı Egemen ve eski nişanlısı arasında gizlenen sırların ortaya çıkmasına neden olur.

Babil dizisinin senaryosu Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel üstlenirken, yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar’ı göreceğiz.

Daha önce yönetmiş olduğu dizilerde oldukça ses getirmişti. Ezel, İçerde ve Karadayı gibi dizileri yönetmişti. Babil dizisi senaryosuyla ses getirecek dizilere benziyor.

Muzurca.com